کشف یک میدان نفتی عظیم در مرز ایران و پاکستان

به گزارش وبلاگ خبر، پایگاه خبری اویل پرایس به نقل از وزیر امور دریایی و امور خارجه پاکستان، عبداله حسین هارون، اعلام نمود که اکسون موبیل آمریکا به کشف یک میدان نفتی عظیم در پاکستان که نزدیک به مرز ایران است نزدیک شده است و پیش بینی می شود که این میدان بیش از ذخایر نفتی کویت نفت داشته باشد.

کشف یک میدان نفتی عظیم در مرز ایران و پاکستان

هارون که در اتاق بازرگانی و صنعت پاکستان با مدیران و رهبران شرکت ها صحبت می کرد، گفت که اکسون در نزدیکی مرز ایران برای نفت حفاری کرده است و این غول انرژی آمریکایی در مورد کشف نفت در این محل خوش بین است.

وزیر پاکستان در بیانیه خبری ای که توسط اتاق بازرگانی و صنعت پاکستان منتشر شد گفت: سرمایه گذاران خارجی علاقه مندند به پاکستان بیایند. ما مدیریت کرده ایم که استانداردهای آنها را رعایت کرده و سرمایه گذاری ها را برای آنها جذاب کنیم.

اویل پرایس عنوان کرده ، طبق ادعای عرب نیوز اگر کشف نفتی پاکستان به همان اندازه که انتظار می رود عظیم باشد، این می تواند پاکستان را به یکی از 10 تولیدکننده برتر نفت در جهان تبدیل کند و حتی سطح تولید آن از کویت بالاتر باشد.

طبق برآورد آماری بریتیش پترولیوم از انرژی جهان، کل ذخایر نفتی اثبات شده کویت در پایان سال 2017 برابر با 101.5 میلیارد بشکه بوده است. ذخایر نفتی کویت 6 درصد از ذخایر نفتی اثبات شده جهان را تشکیل می دهد و کویت را در بین 10 کشور برتر دارنده نفت جهان قرار می دهد. ونزوئلا، عربستان سعودی، کانادا، ایران، عراق و روسیه بزرگترین ذخایر نفت جهان را در اختیار دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کشف یک میدان نفتی عظیم در مرز ایران و پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک میدان نفتی عظیم در مرز ایران و پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید