اخبار و رویدادها

گیل لند ؛ مجموعه بزرگ پارک آبی رشت راه اندازی می گردد

شهردار رشت در دیدار با سرمایه گذار پروژه مجموعه پارک آبی گیل لند تأکید کرد که با جدیت و سرعت بیشتر پیگیر اجرای این پروژه باشد.

30 شهریور 1398

سه بنای تاریخی شهرستان آشتیان احیای کاربری می شوند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: سه بنای تاریخی شهرستان آشتیان که در سال های گذشته در آستانه تهدید و تخریب هستند با کاربری های فرهنگی، گردشگری و اقامتی مرمت و احیا می شوند.

29 شهریور 1398

مهرگان: باید در لحظات حساس با جسارت تر باشیم

مربی تیم والیبال بانوان گفت: ما الان در اوج آمادگی هستیم ولی احتیاج داریم تا در لحظات حساس، تصمیمات با جسارت بگیریم.

28 شهریور 1398

اقدامات عمرانی در قلب تاریخی اردبیل

پوپک قاسمی- اردبیل - خبرنگار:عالی قاپو را می توان قلب شهر اردبیل نامید آن هم در حالی که با اقدامات اخیر شهرداری، پیاده راه احداث شده در این منطقه مورد استقبال بسیاری از شهروندان اردبیلی و البته بعضی کسبه قرار گرفته است.

28 شهریور 1398

بازدید دکتر مونسان از ستاد اجرایی خدمات سفر کرمانشاه

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور با حضور در میدان امام خمینی شهر کرمانشاه از ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان کرمانشاه بازدید کرد.

28 شهریور 1398

پیام غدیر از نگاه امام خمینی چیست؟

به مناسبت عید سعید غدیر ویدئویی جالب توجه از بیانات رهبر کبیر انقلاب درباره پیام غدیر منتشر شده است.

26 شهریور 1398

تسهیلات ساخت اقامتگاه بومگردی برای زنان خودسرپرست

امروزه نقش زنان در بالا بردن رونق مالی و معرفی هنرهای بومی و استفاده از توانمندی و تجربه های آنان در حفاظت از میراث فرهنگی ناملموس کشور، رونق تولیدات صنایع دستی و ترویج و توسعه گردشگری دارای اهمیت زیادی است. به همین منظور قرار است در این زمینه سازمان...

26 شهریور 1398

11 دلیل برای عدم استفاده از اینترنت در کشور

به گزارش خبرنگاران، در طرح آمارگیری برخورداری خانوار و افراد از فناوری اطلاعات و ارتباطات که توسط مرکز آمار ایران و با همکاری سازمان فناوری اطلاعات انجام پذیرفته، تعیین شده است که 26 میلیون نفر از جمعیت 6 سال و بیشتر کشور در شهر و روستا کاربر اینترنت...

26 شهریور 1398

شروع بازرسی و نظارت ویژه نوروز تأسیسات گردشگری کرمان

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: به منظور آنالیز نحوه ارائه خدمات در واحدهای پذیرایی و اقامتی سطح استان برای میزبانی هرچه بهتر از میهمانان و گردشگران نوروز 1398، مرحله نخست بازرسی و نظارت بر تأسیسات گردشگری استان کرمان شروع...

25 شهریور 1398

معرفی هتل ایبیس بارسلونا مولت ، 2 ستاره

هتل ایبیس بارسلونا مولت | Hotel ibis Barcelona Molletهتلی که امروز آن را مورد آنالیز قرار خواهیم داد، هتل ایبیس بارسلونا مولت (Hotel ibis Barcelona Mollet)، در شهر بارسلونا، یکی از شهرهای مهم کشور اسپانیا است. این هتل 2 ستاره در یکی از مرکز خریدهای این شهر قرار گرفته است که علاوه...

25 شهریور 1398

600میلیارد ریال تسهیلات در سال 96 به تأسیسات گردشگری گلستان پرداخت شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: در سال 1396 مبلغ 600میلیارد ریال در حوزه سرمایه گذاری تاسیسات گردشگری پرداخت شد.

24 شهریور 1398

معرفی دو بال پرواز همدان

نماینده مردم همدان وفامنین در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دو پروژه بزرگ منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد و منطقه ویژه مبتنی بر فناوری های برتر 2 بال پرواز استان همدان هستند، گفت: منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد و منطقه ویژه مبتنی برفناوری های برتر بعد...

24 شهریور 1398

برپایی چادرهای عشایری هم زمان با جشنواره ملی گردشگری در آذربایجان غربی

معاون گردشگری آذربایجان غربی از برپایی چادرهای عشایری توسط 13 گروه، هم زمان با جشنواره ملی گردشگری در ارومیه خبر داد.

24 شهریور 1398

احیای هنر سفالگری بدون چرخ گرد توسط بانوی 75ساله در استان مرکزی

بیش از 40 نفر از اهالی روستای برجک در استان مرکزی فعالیت خود را در هنر سفالگری بدون چرخ گرد، شروع کردند و اداره کل میراث فرهنگی این استان نیز در راستای اهداف حمایتی خود در حال تجهیز کارگاه، تهیه کوره و مواد اولیه مورد احتیاج برای این هنرمندان بومی است.

23 شهریور 1398

نمایشگاه اسناد بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی گشایش می یابد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: هم زمان با هفته استان اردبیل، اولین نمایشگاه اسناد بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی در محل جنت سرای مجموعه جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی گشایش می یابد.

23 شهریور 1398

گردشگری، اولویت اول همکاری با مرکز تجارت بین المللی (ITC)

مرکز تجارت بین المللی (ITC) تحت نظر سازمان تجارت جهانی (WTO) و کنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد (UNCTAD) فعالیت می کند و کانون اصلی سیستم سازمان ملل برای همکاری فنی با کشورهای در حال توسعه در راستای ارتقا بخشیدن به ظرفیت تجاری آن هاست.

22 شهریور 1398

بازدید نماینده یونیسف در ایران از آرامگاه فردوسی

مدیر آرامگاه فردوسی گفت: ویل پاراکس نماینده سازمان جهانی یونیسف در ایران از آرامگاه فردوسی در مشهد بازدید کرد.

22 شهریور 1398

برپایی نمایشگاه صنایع دستی و جشنواره غذاهای محلی در دانشگاه جناح بستک

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بستک از برپایی نمایشگاه صنایع دستی و جشنواره غذاهای محلی در دانشگاه جناح این شهرستان اطلاع داد.

21 شهریور 1398

رجحان شاگردان مهاجری در دیداری محبت آمیز، تقابل نفت مسجدسلیمان و پارس جنوبی برنده نداشت

تیم های لیگ فزونی عصر امروز (شنبه) دیدارهای تدارکاتی برگزار کردند که نساجی به پیروزی رسید و تقابل نفت مسجدسلیمان و پارس جنوبی هم برنده نداشت.

21 شهریور 1398

محرومیت مادام العمر خزانه دار سابق کنفدراسیون آمریکای جنوبی

فیفا خزانه دار سابق کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی را با محرومیت مادام العمر روبرو کرد.

20 شهریور 1398
تعداد: (201)