روسیه و کوبا بزرگترین قرارداد مشترک خود را امضا می نمایند

به گزارش وبلاگ خبر، آندری گوسکوو سفیر روسیه در هاوانا بیان داشت که رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، دعوت همتای کوبایی خود، میگل دیاز- کانل برای بازدید از کوبا را پذیرفته است.

روسیه و کوبا بزرگترین قرارداد مشترک خود را امضا می نمایند

مسکو و هاوانا روابط سیاسی-مالی مهمی دارند که توسط مقامات رده بالای این دو کشور به عنوان روابط استراتژیک از آن یاد می گردد و در سال های اخیر با سرمایه گذاری های قابل توجه روسیه در چند بخش مهم از اقتصاد کوبا عمیق تر نیز شده است.

گوسکوو بیان داشت که مبالغ وام هایی که روسیه میخواهد به کوبا جهت اجرای پروژه های مشترک اعطا کند بیش از یک میلیارد یورو خواهد بود.

این دیپلمات شرح داد که اعتبارهای جدید روسی برای پروژه های مختلف مشترک اعطا شده است که از جمله مهمترین آن می توان به نوسازی زیر ساخت های ریلی اشاره نمود.

وی بیان داشت که بخش مهمی از تامین اعتبار و حدود 900 میلیون یورو به وسیله اعتبار تجاری بانک های روسی تامین می گردد.

دولت کوبا و راه آهن روسیه (RZD) در اکتبر گذشته قراردادی را برای ترمیم و نوسازی زیر ساخت های ریلی کوبا به امضا رساندند. این قرارداد به ارزش میلیون ها یورو، بزرگترین قرارداد منعقد شده با کوبا در تاریخ روسیه مدرن است. این قرارداد بزرگ نه تنها در اقتصاد همچنین در موضوعات اجتماعی کوبا نیز نقش پررنگی را بازی می نماید.

این دیپلمات همچنین اضافه کرد: روسیه از همه جهات از این پروژه را حمایت می نماید و پیش بینی می گردد که طراحی، آماده سازی و نوسازی بیش از هزار کیلومتر زیر ساخت راه آهن این جزیره با تجهیزات و محصولات روسی فراهم گردد.

وی همچنین بیان داشت که مایل به مطالعه پیشنهادات احتمالی شرکای (کوبایی) برای تقویت بیشتر ظرفیت دفاعی جمهوری کوبا است.

این دیپلمات بیان دشت که همکاری تکنیکی و نظامی یکی از مهمترین زمینه های تعامل بین دو کشور است و نیروهای مسلح انقلابی کوبا تا حد زیادی مجهز به سلاح و تجهیزات نظامی ساخت شوروی و روسیه از جمله سیستم های ضد موشکی و موشکی و توپخانه های ساحلی هستند.

وی گفت: به همین ترتیب، دو کشور در صدد اجرای پروژه های دیگری از جمله مرحله دوم نوسازی یک شرکت فولادی، نوسازی ده واحد تولیدی 100 مگاواتی هر یک در نیروگاه های حرارتی کوبا، بازسازی کارخانه ها در صنعت نساجی، مرحله دوم تحویل لوکوموتیو و توسعه کارخانه های مونتاژ گروه درGAZدر کوبا هستند.

سفیر روسیه در کوبا گفت: مسکو و هاوانا در حال راه اندازی نقشه راه برای مدرن سازی سیستم انرژی کوبا و در نتیجه کاهش وابستگی کشور به هیدروکربن های وارداتی هستند.

این دیپلمات یادآور شد: نقشه راه برنامه توسعه بخش سوخت و انرژی و تقویت امنیت انرژی جمهوری کوبا در جلسه کمیسیون بین دولتی روسیه و کوبا برای همکاری های مالی و تجاری و علمی - فنی در ماه سپتامبر در مسکو به امضا رسید.

در حال حاضر روسیه دومین شریک تجاری بزرگ کوبا در اروپا و پنجمین در تجارت هاوانا با دنیا است.

در خصوص روابط دو کشور که در بهترین زمان خود در 20 سال گذشته به سر می برد، رئیس جمهور، میگل دیاز - کانل، اهمیت آن را در رده استراتژیک قرار داده است. وی همچنین مشارکت روسیه در برنامه های توسعه مالی اجتماعی جزیره تا سال 2030 را پررنگ ارزیابی نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "روسیه و کوبا بزرگترین قرارداد مشترک خود را امضا می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه و کوبا بزرگترین قرارداد مشترک خود را امضا می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید