توهین به نمادهای رسمی و نشر اخبارجعلی درروسیه ازاین پس جرم است

مسکو - خبرنگاران - رئیس جمهوری روسیه دو قانونی را تایید نموده است که بر اساس آنها انتشار اخبار جعلی و همچنین توهین به نمادهای رسمی و حکومتی روسیه جرم محسوب می گردد و متخلفین تحت پیگرد قضایی قرار می گیرند.

توهین به نمادهای رسمی و نشر اخبارجعلی درروسیه ازاین پس جرم است

به گزارش خبرنگاران به نقل از رسانه های روسیه این قانون از امروز اعتبار اجرایی یافته است و انتظار می رود برهمین اساس با بعضی از مخالفان دولت که معمولا دست به انتشار شایعه علیه مقامات روسیه در شبکه های اجتماعی می زنند، برخورد گردد.

بر اساس قانون جدید، افراد توهین کننده به نمادهای حکومتی روسیه از 30 تا 100 هزار روبل (حدود 450 تا 1500 دلار) جریمه می شوند.

اگر توهین به نمادهای رسمی و حکومتی روسیه ادامه یابد متخلف از 100 هزار تا 200 هزار (1500 تا 3000 دلار) جریمه یا تا 15 روز بازداشت خواهد شد.

چنین رفتاری از سوی هر فردی و در هر مکان عمومی تحت پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت.

بر اساس قانون دیگر از امروز در صورت انتشار خبر بی اساس در رسانه ها، دادستان کل روسیه از سازمان نظارت بر رسانه های این کشور خواهد خواست تا دسترسی به منبع منتشر کننده را قطع کند.

سازمان نظارت بر رسانه های روسیه نیز پس از دریافت چنین دستوری از دادستان کل، به منبع اینترنتی اعلام می نماید که خبر را حذف کند و در صورت سرپیچی از این دستور، منبع اینترنتی مسدود خواهد شد.

اروپام*391*1346*

منبع: ایرنا

به "توهین به نمادهای رسمی و نشر اخبارجعلی درروسیه ازاین پس جرم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توهین به نمادهای رسمی و نشر اخبارجعلی درروسیه ازاین پس جرم است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید