ترامپ برای سنجش وفاداری به خودش به پنتاگون جاسوس فرستاد

به گزارش وبلاگ خبر، رئیس جمهور آمریکا برای حصول اطمینان از وفاداری مقام های وزارت دفاع آمریکا به خودش یکی از معتمدانش را روانه این وزارتخانه کرده است.

ترامپ برای سنجش وفاداری به خودش به پنتاگون جاسوس فرستاد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ خبر، منابع خبری گزارش داده اند دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا یکی از معتمدانش در کاخ سفید را به پنتاگون فرستاده تا وفاداری مقام های این مجموعه به خودش را محک بزند.

طبق گزارش فارن پالیسی، مایکل کاترون که دستیار ارشد معاون رئیس جمهور آمریکا در امور امنیت ملی است مأمور شده به صورت پشت پرده میزان وفاداری مقام های پنتاگون به ترامپ را مورد ارزیابی و سنجش قرار دهد.

این خبر را دو مقام فعلی دولت آمریکا به فارن پالیسی گفته اند، اما گفته اند در حال حاضر تقویم زمانی ورود کاترون به پنتاگون هنوز تعیین نیست.

مقام های آمریکایی نگرانند کاترون با کمک به ترامپ برای اخراج مقام های غیروفادار به او اختیارات مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در پنتاگون را تضعیف کند. برخی از این منابع از احتمال اخراج مقام هایی که هنوزقادرند نظرات مخالف با ترامپ ابراز کنند ابراز نگرانی کرده اند.

یک مقام ارشد آمریکایی گفت: او در حال تلاش برای جایگزینی و اخراج شماری از مقام های غیرنظامی در دفتر وزیر دفاع است که با کاخ سفید همسو نیستند. اسپر هیچ اختکمک برای انتصاب افراد کلیدی در مناصب عالی ندارد.

ترامپ مکررا اعضای کابینه اش که نظراتی مخالف با او داشته اند اخراج کرده است. جیمز متیس، وزیر دفاع سابق آمریکا چند ماه پیش بعد از جدال های مکرر با ترامپ وادار به استعفا شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ترامپ برای سنجش وفاداری به خودش به پنتاگون جاسوس فرستاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ برای سنجش وفاداری به خودش به پنتاگون جاسوس فرستاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید