کردستان ، برخورد قاطعانه پلیس با متخلفین

به گزارش وبلاگ خبر، فرمانده انتظامی کردستان گفت: پلیس موظف است با هرگونه تخلف از طرح منع تردد خودروها قاطعانه برخورد کند چرا که اولویت ما سلامت مردم است.

کردستان ، برخورد قاطعانه پلیس با متخلفین

به گزارش وبلاگ خبر آنلاین به نقل از وبلاگ خبر از سنندج، سردار علی آزادی، فرمانده انتظامی کردستان با بیان اینکه پلیس طرح ممنوعیت تردد خودرو در قالب فاصله گذاری اجتماعی در این استان را با هدف کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا (بامداد جمعه هشتم تا 20 فروردین) را با دقت و جدیت کامل اجرا می کند، اظهار کرد: در قالب این طرح، ممنوعیت تردد خودروهای غیر بومی به شهرهای استان اعمال خواهد شد و اجازه ورود به اینگونه خودروها داده نمی شود ضمن اینکه در خروج خودروهای غیربومی و مسافران نیز تسریع می شود.

وی با بیان اینکه در زمان اجرای این طرح برگزاری هرگونه مراسمی که مستلزم تجمع افراد باشد از جمله جشن ها، مراسم ختم، نمازهای جمعه و جماعات و مراسم 13 بدر ممنوع است، اضافه کرد: پلیس موظف است با هرگونه تخلف از این طرح قاطعانه برخورد کند چرا که اولویت ما سلامت مردم است.

سردار آزادی با بیان اینکه مسافرت هم طی اجرای این طرح و حروج از شهرها برای خودروهای بومی و پلاک کردستان ممنوع است، اضافه کرد: پلاک خودرو، کارت بیمه و کد ملی راه های شناسایی محل سکونت افراد است که از این طریق پلیس به وظیفه اش عمل می کند.

وی با اشاره به اینکه همکاران ما در پلیس با رعایت اخلاق و رافت اسلامی با مسافرین رفتار خواهند کرد، یادآور شد: فقط خودروهای پلاک کردستان و ساکنین استان اجازه ورود دارند ضمن اینکه اجازه خروج به ساکنین استان نیز در این مدت به هیچ عنوان داده نخواهد شد.

فرمانده انتظامی کردستان با بیان اینکه خودروی متخلفین از این طرح و افرادی که از دستور پلیس سرپیچی کنند یک ماه توقیف و پنج میلیون ریال جریمه می شود، گفت: خودروهایی که خارج از استان بودند هم تا رسیدن به مقصد فقط حق ورود به شهرهای راستا را ندارند و باید از کمربندی و کنارگذرها عبور کنند.

وی با بیان اینکه در طول زمان اجرای طرح فقط خودروهای امدادی، سوخت رسان و باری حامل کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم حق عبور و مرور از جاده های استان و ورود به شهرها را دارند، اضافه کرد: اصنافی که مایحتاج ضروری و عمومی مردم را تامین می کنند از جمله نیازهای اولیه، داروخانه، نانوایی و سوپرمارکت و پمپ بنزین ها اجازه فعالیت دارند و سایر اصناف غیرضرور تعطیل هستند.

سردار آزادی با اشاره به اینکه اصنافی که از این طرح تخلف کنند به مدت یک ماه پلمب می شوند، یادآور شد: این تصمیمات یرای حفظ سلامت مردم گرفته شده و بدون مشارکت مردم هم طرح پیروز نخواهد شد بنابراین از عموم مردم تقاضا داریم ما را در اجرای این طرح صمیمانه همراهی کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "کردستان ، برخورد قاطعانه پلیس با متخلفین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کردستان ، برخورد قاطعانه پلیس با متخلفین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید