مرادی: دیگر با کیانوش رستمی مماشات نمی کنیم، او باید در چارچوب فدراسیون حرکت کند

به گزارش وبلاگ خبر، رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: تا امروز خیلی با کیانوش رستمی مماشات نموده ایم ولی از این به بعد باید در چارچوب قوانین فدراسیون فعالیت کند.

مرادی: دیگر با کیانوش رستمی مماشات نمی کنیم، او باید در چارچوب فدراسیون حرکت کند

به گزارش وبلاگ خبر، علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری در گفت وگو با برنامه رادیویی تهران ورزشی در خصوص لغو سفر تیم نوجوانان و جوانان گفت: ما در مجموعه ای کار می کنیم که متاثر از تمام تحولات کشور است. الان با توجه به شرایط مالی با منابع محدودی که داریم باید بحث آینده این ورزش و مسابقات انتخابی المپیک را هم آنالیز کنیم. اعزام های متعددی پیش رو داریم. ما در آبان ماه یکی از انتخابی های المپیک را در ترکیه داریم، مسابقات قطر کاپ را هم پیش رو داریم که انتخابی المپیک است، مسابقات جام فجر را هم در پیش داریم. در مسابقات آینده می توانیم جوانان مان را اعزام کنیم. فروردین ماه سال آینده مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا را داریم. منابع ما محدود است و باید مدیریت کنیم.

وی در خصوص اینکه بودجه بیشتری باید به فدراسیون های مدال آور کشتی و وزنه برداری تعلق بگیرد، توضیح داد: نظر ما هم همین است. برنامه هایمان را ارائه می کنیم و بودجه ها هم بر مبنای برنامه ها داده می گردد. ما 4 میلیارد بودجه داریم. وزنه برداری بانوان را هم راه اندازی کردیم و یکسری امکانات و تجهیزات می خواهیم. در 12 ماه سال 11 ماه اردوهای مداوم در همه رده ها داریم و این اردوها هزینه هایی برای ما خواهد داشت. در مسابقات جوانان دنیا در اردیبهشت ماه یک میلیارد هزینه داشتیم. در 3 ماهی که نبودیم تعهدات فدراسیون انباشته شده و خیلی جاها 20-30 میلیارد بدهی دارند و درست نیست که بی محابا و بدون مدیریت کار کنیم. باید هزینه هایمان مدیریت کنیم.

رئیس فدراسیون وزنه برداری درباره اعزام سهراب مرادی به آلمان بیان کرد: من دیروز با آقای صالحی امیری جلسه داشتم، ایشان نامه ای را به سفیر سوئیس دادند، ما نگران هستیم علی رغم اینکه کمیته ملی المپیک، وزارت خارجه و نمایندگی سفارت در سوئیس پیگیر کار هستند. باید یکسری دوره جدی ریکاوری برای او در آلمان داشته باشیم. اگر سهراب زودتر به آلمان اعزام گردد و از آنجا به مسابقات سوئیس برود نسبت به شرایط فنی سهراب مرادی خوشبین هستیم.

مرادی در پاسخ به این سوال که سعید علی حسینی را برای المپیک بعد از دست داده ایم؟ گفت: علی حسینی چون در اردوهای قبلی در رکوردگیری شرکت ننموده در مسابقات دنیای که انتخابی المپیک است نمی تواند شرکت کند، بعد از اینکه تقاضای او با تاخیر منتقل شد و ما هم از کمیته المپیک درخواست کردیم که به فدراسیون دنیای تقاضا را منتقل کند ولی اعلام کردند با توجه به تاخیری که وجود داشته تقاضای او پذیرفته نیست. کیانوش رستمی هم در مسابقات دنیای امتیازی کسب نکرد و با توجه به همین موضوع او را هم به سوئیس معرفی کردیم که امتیاز بگیرد و چون تاخیر داشتیم تقاضای کیانوش هم پذیرفته نشد. رستمی برای مسابقات پرو اعزام می گردد تا امتیازات لازم را کسب کند و بتواند در المپیک شرکت کند.

وی درباره این موضوع که کیانوش رستمی یک مدال آور دنیای برای وزنه برداری بوده و آیا مدیریتی بر کار او وجود دارد؟ گفت: نظر ما این است که او قبل از المپیک ریو در چارچوب فدراسیون حرکت می کرد اما بعد از آن به نظم و دیسیپلینی که باید در چارچوب فدراسیون می داشت کمتر توجه کرد و من فکر می کنم او از بی نظمی آسیب دیده است. بحث اینکه هر کسی خودش بخواهد وزنه بزند، مربیگری و رکوردگیری کند و حتی حرف برادرش که مربی اش بود را گوش نکند، آسیب می بیند، در حالی که به راحتی می توانستیم نایب قهرمان دنیا شویم و حتی برای کسب عنوان قهرمانی با چین رقابت کنیم اما این فرصت از دست رفت. امیدوارم نظم و انضباط بیشتری در برنامه ها جاری باشد تا بیشتر حمایت کنیم.

مرادی ادامه داد: امیدوارم رستمی با نظم و انضباط بیشتری کار را ادامه دهد. نگاه ما نسبت به تمام قهرمانان وزنه برداری پدرانه است اما عدالت هم باید درباره همه ورزشکاران رعایت گردد. در 96 کیلوگرم تنها یک نفر می تواند اعزام گردد و در مجموع تنها 2 وزنه بردار باید به المپیک اعزام کنیم. چارچوب های فدراسیون و رعایت نظم و انضباط از اصول فدراسیون است و همه باید در این چارچوب حرکت نمایند.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در واکنش به صحبت های کیانوش رستمی مبنی بر اینکه در سال های گذشته همواره در چارچوب قوانین فدراسیون حرکت نموده است، توضیح داد: این حرکت باید به صورت مستمر باشد. قبل از مسابقات دنیای تاکید می کنیم که با وزنه ای پایین تر کار را آغاز کند تا با خاتمه خوبی در مسابقات به نایب قهرمانی تیم ایران یاری کنیم اما بعد از آن اقدام به اخذ وزنه های سنگین تر می گردد جای ابهام و سوال دارد. چرا تیمی که می توانست نایب قهرمان دنیا گردد، باید چهارم گردد؟ بهتر بود رستمی با وزنه های کمتری آغاز می کرد تا خاتمه خوبی می داشت.

مرادی در خصوص صحبت های رستمی که گفته است انتخاب برادرش به عنوان مربی از سوی فدراسیون وزنه برداری بوده، گفت: کیانوش خودش برادرش را انتخاب کرد و ما هم تایید کردیم اما از این به بعد نمی پذیریم. تا امروز خیلی با رستمی مماشات نموده ایم ولی از این به بعد باید در چارچوب قوانین فعالیت کند. او در مسابقات دنیای گفت آرنجش آسیب دیده و در دو ضرب وزنه نزد اما چند روز بعد در مسابقات لیگ 170 کیلوگرم یک ضرب و 215 کیلوگرم در دو ضرب را ثبت کرد. وقتی او در لیگ با این وزنه ها آغاز می نماید، چرا در تیم ملی این انتخاب ها را نداشت تا به تیم لطمه نخورد؟

وی در خصوص خواسته های رستمی و اینکه او درخواست مربی خارجی داشته است اما فدراسیون نپذیرفته، گفت: هدف ما و وزنه برداران شاد کردن دل مردم است. با محدودیت هایی روبرو هستیم که باید مدیریت کنیم. باید از برادر کیانوش هم تشکر کنیم چون کوشش زیادی کرد تا او به این وزنه ها برسد. رستمی درخواست اردوهای خارج از کشور و مربی خارجی داشته اما کجای ایران است که شرایط برگزاری اردوها را نداشته باشد؟ وظیفه ما این است که تعهدات ملی را هم در نظر بگیریم و چرا باید پول مان را در گلوی مربی خارجی و خارجی ها بریزیم؟ مگر خودمان این توان را نداریم؟

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مرادی: دیگر با کیانوش رستمی مماشات نمی کنیم، او باید در چارچوب فدراسیون حرکت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرادی: دیگر با کیانوش رستمی مماشات نمی کنیم، او باید در چارچوب فدراسیون حرکت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید