سخنرانان جشنواره تورتنو معرفی شدند، از آنجلینا جولی تا خاویر باردم

به گزارش وبلاگ خبر به نقل از هالیوود ریپورتر، آنجلینا جولی که پیشتر اعلام شده بود با فیلم جدیدش درباره نسل کشی در کامبوج در این دوره حضور دارد، اکنون به عنوان یکی از سخنرانان این جشنواره معرفی گردید.

سخنرانان جشنواره تورتنو معرفی شدند، از آنجلینا جولی تا خاویر باردم

در این دوره جشنواره فیلم تورنتو که از 7 تا 17 سپتامبر (16 تا 26 شهریور) برگزار می گردد، آنجلینا جولی با فیلم اول پدرم را کشتند حضور دارد. درعین حال خاویر باردم ستاره سینمای اسپانیا، هلن میرن بازیگر انگلیسی و گائل گارسیا برنال مکزیکی نیز از دیگر سخنرانان جشنواره سال جاری خواهند بود.

برگزارنمایندگان این جشنواره اعلام کردند فیلم آرژانتینی تیگره (زبانی که در اریتره و سودان تکلم می گردد) ساخته سیلوانا اشنایسر و اولیس پورا گوآردیولا به عنوان فیلم افتتاحیه بخش جنبی دیسکاوری و نیز فیلم ردپاهای بشری ساخته کارگردان نیوزیلندی نیک گورمان در برنامه اختتامیه این بخش به نمایش درمی آیند.

با معرفی فیلم های حاضر در این بخش در مجموع شمار فیلم های سال جاری جشنواره بین المللی فیلم تورنتو به 339 فیلم رسیده است که شامل 244 فیلم بلند و 84 فیلم کوتاه است که کمتر از سال پیش است که 397 فیلم شامل 296 فیلم بلند در آن به نمایش درآمده بود.

این نشان دهنده کاهشی 20 درصدی و شامل کاهش حدود 60 فیلم است.

کامرون بیلی مدیر هنری این جشنواره گفت دوره 2017 این رویداد در عین حال مکانی برای به چالش کشیدن بسیاری از استادان سینما از جمله استودیوهای هالیوودی و بازار فروش غیررسمی فیلم است و همچنان در رقابت با فستیوال های ونیز و تلوراید که در فصل اهدای جوایز نقش مهمی ایفا می نمایند، است.

این جشنواره سال پیش فیلم های مهم سال چون لالالند و مهتاب را به نمایش درآورد که منتقدان به سرعت آنها را در میان رقبای اصلی اسکار قرار دادند.

این مدیر هنری اضافه نمود سال جاری نیز هچنان فیلم های کلیدی سال در این جشنواره به نمایش درمی آیند.

فیلم هایی چون فیلم مطرح جشنواره ساندنس یعنی مرا به اسم خودت صدا بزن و نیز اکران اولیه فیلم هایی چون اولین تجربه کارگردانی ایرون سورکین فیلمنامه نویس مشهور با فیلم بازی اقتصادی و فیلم جنگ فعلی با بازی بندیکت کامبربچ و کوهستان بین ما با بازی ادریس آلبا و کیت وینسلت از جمله آنها هستند.

مادر! ساخته دارن آرنوفسکی و کوچک کردن ساخته آلمساندر پین که در فهرست ونیز نیز جای گرفتند و آیکون حومه شهری جرج کلونی و فیلم های وین وندرس و مارتین مک دوناگ و گیلرمودل تورو نیز در این دوره اکران می شوند.

وی اضافه نمود سال جاری با وجود کاهش شمار فیلم های ارایه شده فیلم ها چالشی تر و جدی تر خواهند بود.

معرفی برنده های تورنتو برای فیلم ها اهمیت زیادی دارد و این جشنواره به نوعی به عنوان شروع کورس رقابت اسکار مطرح است. البته اروپایی ها نیز همین نظر را درباره جشنواره ونیز (که 2 روز دیگر شروع می گردد) دارند. سخنرانی پادشاه و دوازده سال بردگی در سال های اخیر به عنوان فیلم های منتخب تورنتو معرفی شدند و در ادامه راستا در نهایت اسکار را به خانه بردند. دو سال پیش اتاق و در کانون توجه پس از پیروزیت در تورنتو در اسکار نیز پیروز ظاهر شدند.

سال پیش فروشنده اصغر فرهادی از ایران در بخش نمایش ویژه این جشنواره به نمایش درآمد.

این جشنواره سینمایی آمریکای شاقتصادی که هر سال در خاتمه جشنواره بهترین فیلم را به رای تماشاگران انتخاب می نماید، سال پیش لالالند را به عنوان برنده معرفی کرد.

سال جاری چهل و دومین دوره این جشنواره برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سخنرانان جشنواره تورتنو معرفی شدند، از آنجلینا جولی تا خاویر باردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنرانان جشنواره تورتنو معرفی شدند، از آنجلینا جولی تا خاویر باردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید