جهانگیری :تامین و تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت و کلانشهرها لازم است

به گزارش وبلاگ خبر، معاون اول رییس جمهور با اشاره به افزایش استفاده شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی در شهرهای بزرگ، بر ضرورت تامین و تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی تهران و کلانشهرهای کشور تاکید نمود.

جهانگیری :تامین و تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت و کلانشهرها لازم است

به گزارش وبلاگ خبر، اسحاق جهانگیری صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه آنالیز نحوه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، با اشاره به مصوبه شورای اقتصاد برای تامین خودروهای جمعی در شهرهای بزرگ، تاکید نمود: ضرورت دارد همه دستگاه های ذی ربط برای اجرای مصوبه شورای اقتصاد در مورد تامین 3 هزار دستگاه اتوبوس جدید برای تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی تهران و 3 هزار دستگاه اتوبوس دیگر برای سایر کلانشهرها اقدامات لازم را انجام دهند.

وی توضیح داد: دولت منابع اقتصادی لازم برای نوسازی اتوبوس های فعلی تهران و شهرهای بزرگ را تامین می نماید و باید بلافاصله کار بازسازی و نوسازی این اتوبوس ها شروع گردد.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه حدود 800 میلیون دلار ارز برای تهیه 630 واگن برای برطرف احتیاج مترو تهران تامین شده است، گفت: دولت از شهرداری تهران و شرکت های سازنده واگن و وزارت کشور می خواهد در اسرع وقت نسبت به ساخت واگن ها و تحویل به متروی تهران اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: حمایت از شرکت های خودروسازی و واگن سازی علاوه بر راه اندازی مجدد خطوط فراوری موجب اشتغالزایی از یکسو و یاری به افزایش رفاه مردم از سوی دیگر می گردد.

در این جلسه محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران نیز با ارائه گزارشی از شرایط فعلی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران و افزایش تمایل مردم برای استفاده از مترو و اتوبوس خواهان توجه جدی تر دولت برای تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی کلان شهر تهران شد.

همچنین شهردار تهران با اشاره به افزایش 11 درصدی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی پس از افزایش قیمت بنزین گزارشی از شرایط ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت و ضرورت تجهیز و نوسازی آن برای ارایه خدمت بهتر به شهروندان ارایه کرد.

همچنین معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در گزارش دیگری به شرایط حمل و نقل عمومی در کلانشهرها پرداخت و اجرای مصوبه شورای اقتصاد برای تامین 19 هزار دستگاه اتوبوس جدید را ضروری خواند.

در این جلسه که وزرای نفت، صنعت ، معدن و تجارت، رییس کل بانک مرکزی، شهردار و رییس شورای شهر تهران و بعضی مدیران شرکت های خودروساز حضور داشتند، مقرر شد بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه ظرف یک هفته اقدامات لازم را برای تامین منابع مورد احتیاج برای ساخت 6 هزار دستگاه اتوبوس جدید به منظور واگذاری به شهرداری تهران و سایر کلانشهرها انجام دهند و نتیجه را گزارش نمایند.

در این جلسه مقرر شد با توجه به تامین منابع اقتصادی و امضای تفاهم نامه های لازم میان دستگاه های ذی ربط، بازسازی و نوسازی هزار دستگاه اتوبوس در پایتخت شروع گردد و این برنامه در سایر شهرها نیز دنبال گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جهانگیری :تامین و تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت و کلانشهرها لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری :تامین و تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت و کلانشهرها لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید