ترامپ پس از شکست در انتخابات آمریکا اشتغالزایی را رها کرد

به گزارش وبلاگ خبر، دونالد ترامپ که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم نوامبر (13 آبان) انتظار شکست سنگین در برابر بایدن را نداشت، هم اکنون بهبود شرایط مالی در دوران کرونا را رها نموده و اشتغالزایی در این کشور فرایند نزولی پیدا نموده است.

ترامپ پس از شکست در انتخابات آمریکا اشتغالزایی را رها کرد

نشریه هیل بامداد شنبه نوشت، در حالیکه اقتصاددانان انتظار داشتند که در ماه نوامبر (آبان-آذر) 400 هزار فرصت شغلی در آمریکا فراهم گردد اما براساس گزارش وزارت کار ایالت متحده در این مدت تنها 245 هزار شغل ایجاد شده است.

این در حالی است که ترامپ یک ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای کسب رای بیشتر 610 هزار شغل ایجاد نموده بود.

فرایند کاهش رشد اشتغالزایی در آمریکا در ماه نوامبر در حالی ادامه دارد که با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور انتظار می رود در ماه های آینده، تاثیرات منفی ناشی از این بیماری مرگبار بر اقتصاد آمریکا بیشتر نمایان گردد.

با گذشت نزدیک به یکسال از شیوع کرونا در امریکا اگرچه دولت این کشور توانسته نرخ بیکاری ناشی از کووید 19 را از 21 میلیون به 11.6 میلیون نفر کاهش دهد، اما همچنان 9.4 میلیون نفر دیگر هنوز بیکار هستند و زمستان پیش رو شرایط در این زمینه را سخت تر خواهد نمود.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تا کنون 14 میلیون و 761 هزار نفر به بیماری کووید 19 مبتلا شده و بیش از 224 هزار نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

شمار بهبود یافتگان نیز بیش از هشت میلیون و 657 هزار نفر گزارش شده است.

امریکا در حالی شاهد رشد شیوع کرونا و افزایش مرگ و میر است که دولت ترامپ با توجه به عدم کسب پیروزی در انتخابات 2020 ریاست جمهوری مهار بیماری را در کشور متوقف نموده و تنها بر ادعای انجام تقلب در انتخابات متمرکز شده است.

در حال حاضر، بیشتر ایالت های آمریکا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، محدودیت های تازه ای وضع نموده اند. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "ترامپ پس از شکست در انتخابات آمریکا اشتغالزایی را رها کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ پس از شکست در انتخابات آمریکا اشتغالزایی را رها کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید