کلاه ایمنی هوشمند با نمایشگر لمسی!

وبسایت چرخان: کلاه های ایمنی هوشمند، روزبه روز در حال افزایش دادن دامنه خود در بین موتورسواران و وسایل موتورسیکلت ها هستند. دراین بین، شرکت های سازنده این وسایل ایمنی نیز در حال رقابت با یکدیگر بوده و هر یک از آن ها می خواهند با ارائه دادن یک کلاه منحصربه فرد و متمایز نسبت به دیگران، مشتری های خود را داشته باشند.

کلاه ایمنی هوشمند با نمایشگر لمسی!

کلاه هوشمند X1 نیز از این قانون جدا نبوده و با استفاده از ویژگی ها خاص خود، می تواند گزینه جذابی برای موتورسواران باشد. کلاهی که طبق تصاویر، با یک ورودی هوای زیر دهان و همچنین یک محافظ در قسمت عقبی آن برای پشت سر، همراه شده که آن را شبیه ماسک های مخصوص جلوگیری از ورود گازهای شیمیایی می نماید.

درست شبیه کلاه های هوشمند دیگر، این کلاه که بانام کراس هلمت (CrossHelmet) شناخته می گردد، از فناوری HUD برای اینکه بتواند تمامی اطلاعات موردنیاز راننده را روبروی چشم او قرار دهد، استفاده می نماید. این سیستم می تواند مکان یابی دقیق، مشاهده قسمت عقب موتور با استفاده از یک دوربین 360 درجه، تماس صوتی با ارتباط بلوتوث، کنترل نویز، پخش موزیک و کارهای دیگری را انجام دهد.

اما تمامی این موارد بالا، ویژگی هایی هستند که در هر کلاه ایمنی هوشمند پیدا می شوند. پس ویژگی خاص X1 چه چیزی است؟اما تمامی این موارد بالا، ویژگی هایی هستند که در هر کلاه ایمنی هوشمند پیدا می شوند. پس ویژگی خاص X1 چه چیزی است؟

دکمه های لمسی که روی آن قرارگرفته اند، X1 را متمایز از دیگر کلاه های هوشمند می گرداند. این صفحه لمسی در فضای کناری کلاه قرارگرفته و به راننده اجازه می دهد تا بتواند با انگشتان خود، بسیاری از فرمان های موردنیاز و ضروری را با استفاده از این صفحه لمسی، اجرا کند.

باتری لیتیوم-سرامیک موجود در این کلاه، می تواند از 6 تا 8 ساعت مداومت عملکردی را برای X1 تضمین کند. این کلاه همچنین با یک حافظه فلش 8 گیگابایتی و یک پردازنده 1.2 گیگاهرتز ARM مجهز شده است تا بتواند پردازشی سریع تر و قدرتمندتر را ارائه دهد. همچنین Crosshelmet با طراحی مناسب خود، به رانندگان خود ازنظر ایمنی، اطمینان کاملی را داده و استانداردهای ایمنی DOT،ECE و JIS موجود در کلاه های ایمنی را به راحتی پشت سر گذاشته است.

وزن این کلاه،1,780 گرم بوده و برچسب قیمتی که شرکت سازنده برای کلاه هوشمند خود در نظر گرفته است، مبلغ 1,799 دلار است.

منبع: برترین ها

به "کلاه ایمنی هوشمند با نمایشگر لمسی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاه ایمنی هوشمند با نمایشگر لمسی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید