کاهش آلودگی پلاستیک با خورشید مصنوعی

به گزارش وبلاگ خبر، خبرنگاران/خراسان رضوی دانشمندان روشی سازگار با محیط زیست برای تبدیل پلاستیک به مواد شیمیایی فراوری کننده انرژی با استفاده از خورشید مصنوعی یافتند.

کاهش آلودگی پلاستیک با خورشید مصنوعی

به گزارش ژاپن نیوز، همانطور که می دانید آلودگی پلاستیک در سراسر دنیا افزایش یافته و روش های زیادی برای برطرف این مشکل پیشنهاد شده است، اما به نظر می رسد روش های کشورهای آسیایی در این زمینه موفقیت آمیز نیستند.

به همین دلیل، محققان سنگاپور روشی ارائه کردند که می تواند پلاستیک را به اسید فرمیک تبدیل کند و در نیروگاه ها برای فراوری برق با استفاده از کاتالیزوری که به محیط زیست آسیب نمی رساند و هزینه زیادی نیز ندارد، مورد استفاده قرار گیرد.

محققان دانشگاه فنی نانیانگ سنگاپور در آزمایشگاه، پلاستیک را با مواد شیمیایی مخلوط نموده و محلول خود را تشکیل دادند تا تبدیل آن با استفاده از خورشید مصنوعی مورد ارزیابی قرار گیرد.

نتایج نشان داد، این پلاستیک در 6 روز شکسته می گردد و دانشمندان امیدوارند که این فرایند در آینده تحت نور واقعی خورشید انجام گردد.

سو هان سن که سرپرست این پروژه تحقیقاتی دو ساله است، گفت: ما قادر هستیم حتی پلاستیک هایی که اقیانوس ها را آلوده می نمایند، به مواد شیمیایی مفید تبدیل کنیم و امیدواریم که این مورد به یک فرآیند کاملا تجدید پذیر و خنثی از کربن تبدیل گردد.

روش های دیگر بازیافت پلاستیک با استفاده از سوخت های فسیلی امکان پذیر است و باعث ایجاد گازهای گلخانه ای مضر می شوند.

سو، اظهار کرد: تاکنون با این روش میزان کمی از پلاستیک به اسید فرمیک تبدیل شده و تکرار این فرایند در مقیاس بزرگتر چالش هایی دارد.

وی در ادامه اضافه نمود: برای توسعه این روش به نیروی انسانی و بودجه بیشتری احتیاج است و تاکنون دانشمندان آن را فقط با تکه های پلاستیک خالص و نه ضایعات پلاستیکی مورد آزمایش قرار دادند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کاهش آلودگی پلاستیک با خورشید مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش آلودگی پلاستیک با خورشید مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید