پسران سالخورده منتشر شد

به گزارش وبلاگ خبر، مجموعه داستان پسران سالخورده نوشته حسام الدین مطهری منتشر شد.

پسران سالخورده منتشر شد

به گزارش وبلاگ خبر، این کتاب در 136 صفحه و با قیمت 20 هزارتومان توسط نشر اسم منتشر شده و در معرفی آن عنوان شده است: چهارمین اثر داستانی و دومین مجموعه داستان حسام الدین مطهری مانند داستان های قبلی اش درونمایه ای روانشناختی-فلسفی دارد.

این کتاب 13 داستان کوتاه دارد که بین سال های 1393 تا بهار 1396 نوشته شده اند.

داستان های این مجموعه در عین سادگی و کوتاهی دریچه هایی به دنیاِ داستانی اخلاق گرایانه نویسنده اند. زبان داستان ها پایدار و ساده اند و می توان هر کدام را در یک نشست خواند. داستان های پسران سالخورده از دل زندگی عادی بیرون آمده اند اما دمِ دستی نیستند. مطهری در داستان هایش تصویر مردمی را ارائه می نماید که در هزارتوی رنج های روزمره با اساسی ترین مسئله های فلسفی بشری هم دست به گریبان اند. چگالی تنش فکری برآمده از رویارویی با خود، مقاومت برابر عرف و شکست پذیری انسان برابر اجتماع در داستان های این مجموعه بالاست.

نوشته پشت جلد کتاب: من از مضمحل شدن، از گم شدن میانِ آنچه برای زندگی ست و زندگی نیست، از غرق شدن در انبوهِ اعتباریات، از گندیدن بر سرشاخه های عمر بیزارم.

من در پیِ مکیدنِ جوهره حیاتم؛ فارغ از داوری های از پیش آموخته. نوشتن برای من قدم برداشتن در جهتِ مکیدنِ جوهره حیات است.

کلمات را از جوهره حیات وام گرفته ام، پس جزئی از من اند نه جدا از من. آنچه می خوانید روایتِ دنیاِ رشد است؛ دنیای که هرگز هرگز بی رنج پیش نمی رود.

دنیا تهی از معنا چه حرف تازه ای برای گفتن دارد؟ نویسنده مورچه وار می کوشد معناها را برای زمستانِ سخت انبار کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پسران سالخورده منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسران سالخورده منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید