وضعیت وخیم یکی از زندانیان سیاسی در جمهوری آذربایجان

به گزارش وبلاگ خبر، خانواده یکی از زندانیان سیاسی محبوس در زندان های جمهوری آذربایجان خبر از وضعیت وخیم وی داد.

وضعیت وخیم یکی از زندانیان سیاسی در جمهوری آذربایجان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خبر به نقل از میدان تی وی، برادر جهاد باباکیشیزاده از زندانیان سیاسی آذربایجانی اظهار داشت که کبد برادرش آسیب دیده و احتیاجمند درمان است.

جهاد باباکیشیزاده در جریان حمله نیروهای امنیتی دولت به روستای نارداران در اواخر سال 2015 میلادی و در سن 18 سالگی دستگیر شد. محمدرضا باباکیشیزاده برادر وی در مصاحبه ای اظهار داشت که جهاد احتیاج به درمان فوری دارد و از مسائل ریه رنج می برد.

جهاد باباکیشیزاده در جریان حمله نیروهای دولتی اداره مبارزه با جرایم سازمان یافته به روستای نارداران در شمال شرق باکو از ناحیه قفسه سینه هدف گلوله قرار گرفته و زخمی شد. این حمله در اواخر ماه نوامبر سال 2015 رخ داد. به گفته برادر جهاد، با وجود عمل جراحی و خارج کردن گلوله از قفسه سینه، وی هنوز از عواقب این زخم رنج می برد. محمدرضا در این زمینه گفت: کبد جهاد آسیب دیده و احتیاج به درمان دارد. به همین دلیل اول می بایست باید مورد معاینه قرار بگیرد تا مشکل تعیین شده و معلوم گردد که وضعیت فعلی ریه اش ناشی از چیست. این معاینه در داخل زندان ممکن نیست. به همین دلیل از مسئولان زندان درخواست اعزام به بیمارستان را نموده است که از سوی آن ها پذیرفته نشده است. برای پیگیری وضعیت برادرم در روزهای آینده به اداره خدمات زندان ها مراجعه خواهم کرد.

جهاد باباکیشیزاده هم اکنون در بازداشت انفرادی در زندان قابوس به سر می برد.

مهمان صادقوف مسئول بخش روابط عمومی اداره خدمات زندان های جمهوری آذربایجان نیز در این رابطه گفت: اداره پزشکی وزارت دادگستری پس از معاینه و آنالیز وضعیت زندانی تصمیم خواهد گرفت که آیا وی می تواند درداخل زندان معالجه گردد و یا باید به بیمارستان های بیرون از زندان انتقال داده گردد. اگر نظر پزشکان بر اعزام باشد، زندانی منتقل خواهد شد. در نهایت اداره پزشکی وزارت دادگستری جمهوری آذربایجان اظهار داشت که وضعیت سلامتی جهاد باباکیشیزاده خطرناک نیست.

جهاد باباکیشیزاده (متولد سال 1997) همراه با فعال سیاسی مطرح آذربایجانی طالع باقرزاده و همراهانش در جریان حمله نیروهای امنیتی به روستای نارداران در سال 2015 بازداشت شد. وی در همسایگی منزلی که نیروهای امنیتی دولت به آن حمله کردند زندگی می کرد. باباکیشیزاده در جلسات دادگاه اظهار داشت که در جریان عملیات در تاریخ 26 نوامبر 2015 در خانه بوده که صدای تیراندازی از بیرون را می شنود. برای پیگیری موضوع به بیرون رفته که مورد اصابت گلوله پلیس قرار می گیرد. در نهایت نیز نیروهای امنیتی وی را همراه با طالع باقرزاده و همراهانش بازداشت میکنند. وی از سوی دادگاه متهم به تروریسم، قتل از پیش طراحی شده، نگهداری غیرقانونی اسلحه و کوشش برای کودتا علیه دولت آذربایجان شد و در نهایت از سوی دادگاه جرایم سنگین باکو به 14 سال و 6 ماه حبس تعزیری محکوم شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "وضعیت وخیم یکی از زندانیان سیاسی در جمهوری آذربایجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت وخیم یکی از زندانیان سیاسی در جمهوری آذربایجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید