وزیر نیرو: حذف قبوض کاغذی هیچ ارتباطی با تعرفه های برق ندارد

به گزارش وبلاگ خبر، خبرنگاران؛ وزیر نیرو گفت: حذف قبوض کاغذی حرکتی رو به جلو و موثر است و هیچ ارتباطی با بحث تعرفه های برق ندارد.

وزیر نیرو: حذف قبوض کاغذی هیچ ارتباطی با تعرفه های برق ندارد

به گزارش وبلاگ خبر، رضا اردکانیان روز یکشنبه در جمع وبلاگ خبر در حاشیه یکصد و هفتاد و دومین جلسه شورای شهر تهران گفت: دو موضوع حذف قبوض کاغذی و اعمال تعرفه های مصوب شده برای مشترکان پرمصرف با یکدیگر همزمان شد که این امر باعث ایجاد سوءتفاهم در بین مردم شده است.

وی تاکید نمود: افزایش تعرفه های برق این گونه با حذف قبوض کاغذی صحتی ندارد.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه سال جاری از سوی هیات وزیران مصوبه برای مشترکان پرمصرف افزایش تعرفه داشته ایم گفت: برای کم مصرف ها 7 درصد و برای کسانی که بیش از الگوی مصرف برق استفاده نمایند 16 درصد تعرفه افزایش تعرفه برق داشته ایم.

وی ادامه داد: هدف اصلی ما از این تعرفه نقش بازدارندگی برای مشترکان پرمصرف بود تا از این طریق به جرگه خوش مصرف ها بازگردند.

اردکیان از مردم درخواست کرد: مشترکان در صورتی که دچار برداشت و یا احساسی در مورد قبوض برق شده اند می توانند با شماره 89606100 دفتر وزیر و یا با شماره 121 تماس حاصل نموده و موضوع را جهت آنالیز اعلام نمایند تا اگر به صورت سهوی مسئله ای ایجاد شده است پیگیری گردد.

تهاتر بدهی پیمانکاران برق

وی با اشاره به بحث تهاتر بدهی پیمانکاران برق گفت: فرایند تهاتر اگر نبود کمرمان زیر بار بدهی هایی که به پیمانکاران و یا فراوری نمایندگان برق داشته ایم خم می شد که خوشبختانه سازوکارهای قانونی در بودجه 97 و 98 پیش بینی شد و این امکان را داد تا رقم بسیار بالایی از بدهی ها را با گروهی از این پیمانکاران تسویه کنیم و آنها نیز با سیستم های بانکی تسویه کردند.

وزیر نیرو ادامه داد: بحث تهاتر بدهی بدهکاران برق نیز با وزارت نفت مطرح شده است که منتظر راهکاری در این زمینه هستیم.

اردکانیان در بخش دیگری از سخنان خود از تشکیل کارگروهی مشترک در شهر تهران اطلاع داد و گفت: طرح فاضلاب تهران ظرف پنج سال آینده تکمیل می گردد که باید با تشکیل کارگروه مشترکی با شورای اسلامی شهر و شهرداری جنبه علمی و تخصصی فاضلاب و بحث فرونشست را مورد آنالیز قرار دهیم همچنین در این زمینه از ظرفیت های دانشگاهی بهره مند شویم.

وی خاطر نشان کرد: باید از بخشی نگاه کردن فاصله بگیریم و در این زمینه از ظرفیت دستگاه هایی مانند شهرداری تهران که سهم پررنگی در مدیریت شهری دارند بهره مند شویم.

وزیر نیرو با بیان اینکه توسعه شهر تهران باید بر اساس سازوکارها و چارچوب ها مصوبه های نظارت بر توسعه تهران و شورای اسلامی شهر و سایر نهادهای مربوطه مدیریت گردد گفت: وزارت نیرو نمی تواند به تنهایی باعث و یا مانع توسعه شهر تهران گردد فقط نباید به هیچ وجه آب و برق خارج از مدار تعریف گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "وزیر نیرو: حذف قبوض کاغذی هیچ ارتباطی با تعرفه های برق ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نیرو: حذف قبوض کاغذی هیچ ارتباطی با تعرفه های برق ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید