والیبال ایران آرژانتین را هم تسلیم کرد

تیم ملی والیبال ایران در پنجمین مسابقه خود در لیگ ملت ها 2019 با نتیجه سه بر یک از سد آرژانتین گذشت.

والیبال ایران آرژانتین را هم تسلیم کرد

ایران از ساعت 10:40 امروز (شنبه) در پنجمین مسابقه خود در لیگ ملت های والیبال در توکیو پایتخت ژاپن به مصاف آرژانتین رفت. ست های اول، سوم و چهارم این بازی با امتیازات 25 بر 19، 25 بر 22 و 34 بر 32 به سود ایران رقم خورد و آرژانتین فقط در ست دوم با نتیجه 25 بر 20 پیروز شد.

ایگور کولاکوویچ در این بازی هم ترکیب اصلی و ثابت خود را به میدان فرستاد. سعید معروف، امیر غفور، سید محمد موسوی، علی شفیعی، میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی و محمدرضا حضرت پور بازیکنان اصلی ایران در این مسابقه بودند.

ایران با این پیروزی با 4 برد و 13 امتیاز موقتاً به رده نخست جدول رده بندی صعود کرد.

ست اول (ایران 25 - آرژانتین 19)

ایران در این ست راحت تر از آنچه پیش بینی می شد به پیروزی رسید. سرویس های قدرتی بازیکنان ایران، دریافت تیم آرژانتین را به هم ریخت و همین موضوع آمار دفاعی ایران را بالا برد. شاگردان کولاکوویچ در ست اول، پنج امتیاز با دفاع روی تور کسب کردند که آمار بسیار خوبی محسوب می گردد. سید محمد موسوی ستاره درخشان ست اول بود و نمایشی تماشایی در سرویس، اسپک و دفاع داشت.

ست دوم (ایران 20 - آرژانتین 25)

آرژانتین ست دوم را با دو تغییر در ترکیب اصلی خود شروع کرد. در این ست بازیکنان آرژانتین عملکردی فراتر از انتظار در توپ گیری داشتند تا این تیم در توپ های برگشتی بسیار پیروز باشد. میزان پیروزیت بازیکنان ایران در سرویس و اسپک هم پایین آمد و در مقابل آرژانتین در اسپک بسیار خوب بود.

ست سوم (ایران 25 - آرژانتین 22)

در اوایل این ست فاکوندو کونته دریافت کننده باتجربه آرژانتین با عملکرد بسیار خوب خود روند بازی را به سود این تیم پیش می برد اما از میانه های ست شرایط تغییر کرد. دفاع روی تور نقطه قوت تیم ایران بود. شاگردان کولاکوویچ حتی در زمانی که از حریف عقب افتادند هم جنگنده بازی کردند و در نهایت پیروز ست سوم شدند.

ست چهارم (ایران 34 - آرژانتین 32)

عملکرد خوب دو تیم در توپ گیری، این ست را پر از رالی های طولانی و زیبا کرد. آرژانتین در این ست بهتر از سه ست قبلی اسپک زد و تیم ایران را به شدت تحت فشار گذاشت اما در نهایت شاگردان کولاکوویچ با یک بازی جنگنده پیرو شدند.

منبع: همشهری آنلاین

به "والیبال ایران آرژانتین را هم تسلیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "والیبال ایران آرژانتین را هم تسلیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید