مشارکت نیروهای سعودی و آمریکا در بزرگ ترین رزمایش دریایی

به گزارش وبلاگ خبر، وزارت دفاع عربستان سعودی از مشارکت نیروی دریایی این کشور در رزمایشی، که به میزبانی فرماندهی مرکزی نیروهای دریایی آمریکا و با حضور 50 کشور در خلیج فارس، دریای عمان، دریای سرخ و خلیج العقبه برگزار خواهد شد، اطلاع داد.

مشارکت نیروهای سعودی و آمریکا در بزرگ ترین رزمایش دریایی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خبر به نقل از رای الیوم، نیروی دریایی سلطنتی سعودی در بزرگ ترین رزمایش دنیا، که به میزبانی فرماندهی مرکزی نیروهای دریایی آمریکا و ناوگان پنحم نیروی دریایی آمریکا حاضر در منطقه برگزار خواهد شد، مشارکت می نماید.

وزارت دفاع عربستان سعودی اظهار داشت، این رزمایش در شمال خلیج فارس، خلیج عمان، دریای عرب، سواحل جمهوری جیبوتی و خلیج العقبه، با مشارکت 56 کشور و 6 سازمان بین المللی، از تاریخ 27 اکتبر تا 17 نوامبر برگزار خواهد شد.

این وزارتخانه توضیح داد، این رزمایش گسترده ترین رزمایش در دنیا محسوب می گردد که با هدف تقویت روابط، توانمندسازی همکاری های مشترک میان نیروهای حامی و عملیات امنیت دریایی به وسیله همکاری مشترک میان نیروهای مشارکت کننده، برگزار می گردد.

طبق اعلام این وزارتخانه، هدف از این رزمایش جلوگیری از آنچه تهدیدها علیه آزادی ناوبری و نیز نشان دادن عزم دنیای برای دفاع از آزادی ناوبری و جریان آزاد تجارت دنیای خوانده شد، عنوان شده است.

در همین رابطه خبرگزاری یونایتدپرس اینترنشنال نوشت، این رزمایش برای ششمین بار برگزار می گردد که آخرین بار آن در سال 2017 بود. این رزمایش در چهار مرحله از جمله کارآموزی، آموزش کارکنان، هم اندیشی ها، تمرینات ناوگان دریایی و استقرار مجدد نیروها برگزار می گردد.

به همین دلیل، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش اخیرا طی اظهاراتی، با بیان این که کشورهای فرامنطقه ای به بهانه تأمین امنیت اقدام به تشکیل یک ائتلاف کردند، گفت : برای تأمین امنیت خلیج فارس نیازی به کشورهای فرامنطقه ای نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مشارکت نیروهای سعودی و آمریکا در بزرگ ترین رزمایش دریایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت نیروهای سعودی و آمریکا در بزرگ ترین رزمایش دریایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید