قطعنامه تحقیقات استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد

به گزارش وبلاگ خبر، مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب قطعنامه ای روند آینده تحقیقات استیضاح رئیس جمهور این کشور را مشخص کرد.

قطعنامه تحقیقات استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خبر به نقل از پایگاه خبری هیل، مجلس نمایندگان آمریکا صبح روز پنج شنبه به وقت محلی با تصویب قطعنامه ای مراحل آینده تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را تعیین کرد.

این قطعنامه با 232 رأی مثبت در برابر 196 رأی منفی به تصویب رسید. تنها دو نفر از نمایندگان حزب دموکرات به این قطعنامه رأی منفی دادند و کلیه نمایندگان حزب جمهوری خواه نیز با آن مخالفت کردند.

به موجب این قطعنامه که پایگاه خبری هیل از آن به عنوان نخستین گام مهم در راه استیضاح دونالد ترامپ نام برده است، طی هفته های آینده شاهدان موردنظر در ماجرای اوکراین گیت به مجلس نمایندگان آمریکا فراخوانده خواهند شد و احتمالاً طی نشست های علنی جوابگوی سؤالات نمایندگان خواهد بود.

کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا از چند هفته قبل تحقیقات خود را درباره رسوای موسوم به اوکراین گیت آغاز کرده و قطعنامه جدید صرفاً به این تحقیقات رسمیت خواهد بخشید و چارچوب آن را تعیین خواهد کرد.

ماجرای رسوایی موسوم به اوکراین گیت پس از آن آغاز شد که افشاگر یا افشاگرانی از کاخ سفید به رسانه ها و نمایندگان کنگره اطلاع دادند که ترامپ در جریان مکالمات تلفنی از رئیس جمهور اوکراین خواسته است که دستور انجام تحقیقاتی را در مورد تخلفات مالی احتمالی پسر جو بایدن معاون سابق رئیس جمهور آمریکا (باراک اوباما) صادر کند. به گفته افشاگران، ترامپ حتی ارائه کمک های نظامی به اوکراین را منوط به پذیرش این خواسته کرده است.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان به همراه دیگر نمایندگان این حزب در کنگره آمریکا، درخواست ترامپ از رئیس جمهور اوکراین برای انجام تحقیقات علیه بایدن و گروکشی از اوکراین در این قضیه را مصداق سوءاستفاده از قدرت خوانده و به همین دلیل روند استیضاح وی را کلید زده اند.

کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا طی هفته های اخیر چندین مقام دولت ترامپ از جمله نماینده آمریکا در اتحادیه اروپا را برای ارائه توضیحات درباره ماجرای اوکراین گیت به کنگره احضار کرده اند و حتی از مایک پنس معاون ترامپ نیز خواسته شده است که در این مورد با کمیته قضایی همکاری کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "قطعنامه تحقیقات استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعنامه تحقیقات استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید