شاخص بورس تحت تاثیر بازگشایی نماد سایپا

به گزارش وبلاگ خبر، یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار سهام امروز فرایند متفاوتی را نسبت به روزهای دیگر در پیش گرفت و وارد فاز نزولی شد که این موضوع ناشی از بازگشایی نماد ساپیا در بازار است.

شاخص بورس تحت تاثیر بازگشایی نماد سایپا

بهادر شمس امروز (دوشنبه) در گفت و گو با ایرنا به اصلاح امروز شاخص بورس اشاره کرد و گفت: دلایلی مختلفی در تغییر راستا شاخص بورس در بازار امروز تاثیرگذار بود اما بازار هیچگاه به صورت یک خط مستقیم با رشد همراه نیست بلکه همیشه به دلیل وجود برخی از نوسانات، کاهش یا افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: زمانی که بازار رشد زیادی را تجربه می کند باید انتظار برخی از نوسانات را هم در بازار داشته باشیم اما گاهی به دلیل محدود بودن نوسانات ایجاد شده نمی توان اسم اصلاح را بر فرایند بازار گذاشت اما به نظر نمی رسد بازار اصلاح قیمتی شدیدی را در چند روز آینده تجربه کند.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به اینکه افراد به دنبال خرید سهام سایپا هستند از طریق فروش سهام خود در صدد تامین نقدینگی مورد نیاز برای سهام این شرکت هستند.

وی اضافه نمود: بازگشایی نماد سایپا بازار را مثبت می کند و شاهد هیچگونه اصلاحی در این بازار نخواهیم بود.

شمس با بیان اینکه یک چرخش نقدینگی در بازار در حال جریان است و از برخی گروه ها خارج و وارد دیگر گروه ها می شود، اضافه نمود: این هفته نماد سایپا و هفته آینده نماد ایران خودرو بیشتر مدنظر سهامداران در بازار قرار خواهد گرفت.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: اکنون شاهد ورود گسترده ای از سهامداران تازه وارد و ورود پرقدرت نقدینگی به بورس هستیم که با توجه به این مسایل در شرایط کنونی نمی توان هیچ اصلاحی را برای معامات فعلی بازار متصور بود.

وی با تاکید بر اینکه همچنان فرایند صعودی در بازار ادامه خواهد داشت، گفت: اگراتفاق سیاسی و پیش بینی نشده ای در کشور رخ دهد راستا بازار تغییر می کند اما در شرایط فعلی فرایند معاملات بازار به دلیل ورود نقدینگی همچنان مثبت خواهد بود.

شمس مقاومت بعدی شاخص بورس را کانال یک میلیون و 500 هزار واحد بیان نمود و اضافه نمود: به نظر می رسد فرایند صعودی بازار در این زمان متوقف شود.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: اگر فرایند صعودی بازار مانند فروردین و اردیبهشت باشد شاخص بورس تا پایان خرداد به کانال یک میلیون و 500 هزار واحد خواهد رسید اما اگر فرایند صعودی بازار کندتر شود رسیدن به این شاخص نیازمند زمان بیشتری خواهد بود.

منبع: فرارو

به "شاخص بورس تحت تاثیر بازگشایی نماد سایپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخص بورس تحت تاثیر بازگشایی نماد سایپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید