سازمان ملل بیان کرد: افزایش جنبش های اعتراضی در دنیا

به گزارش وبلاگ خبر، دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد به رشد روز افزون جنبش های اعتراضی در سراسر دنیا اشاره نمود.

سازمان ملل بیان کرد: افزایش جنبش های اعتراضی در دنیا

به گزارش اسپوتنیک، راوینا شامداسانی، سخنگوی حقوق بشری سازمان ملل متحد گفت: دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد به رشد روز افزون جنبش های اعتراضی در سراسر دنیا اشاره نمود.

به گفته وی، اعتراضات مردمی در بولیوی، شیلی، هنگ کنگ، اکوادور، مصر، گینه، هائیتی، عراق و لبنان رخ می دهد. علاوه بر این، در اوایل امسال در الجزایر، هندوراس، نیکاراگوئه، مالاوی، روسیه، سودا، زیمبابوه، فرانسه، اسپانیا و انگلستان نیز اعتراضاتی صورت گرفت.

شامداسانی درباره عواملی که باعث بوجود آمدن این اعتراضات می گردد گفت: البته دلایل اعتراضات پیچیده و متفاوت است و مهم است که قضاوت های عجولانه در این مورد انجام نگردد. روند کلی مشابه ای در میان بسیاری از اعتراض ها وجود دارد: جمعیت ناراحت و ناراضی هستند، به خصوص بخاطر شرایط اقتصادی-اجتماعی، فساد، عدم برابری و گسترش شکاف بین غنی و فقیر.

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد معتقد است که این احساس نارضایتی در مردم ناشی از بی اعتمادی به نهادهای دولتی و سیاستمداران است و همچنین واکنش مقامات، که آغاز به استفاده از زور بیش از حد می نمایند به این نا آرامی ها دامن می زند.

منبع: همشهری آنلاین

به "سازمان ملل بیان کرد: افزایش جنبش های اعتراضی در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل بیان کرد: افزایش جنبش های اعتراضی در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید