رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: تا چندین سال آینده در افغانستان باقی می مانیم

به گزارش وبلاگ خبر، در حالی که برخی رسانه ها از احتمال خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان گزارش می دهند رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا شرح داد که نظامیان این کشور تا چندین سال آینده به حضور در افغانستان ادامه خواهند داد.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: تا چندین سال آینده در افغانستان باقی می مانیم

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ خبر، ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در یک گفت وگوی تلویزیونی بر ادامه حضور نظامیان این کشور در افغانستان تاکید کرد.

پیش از این دونالد ترامپ در یک تجمع انتخاباتی گفته بود که پس از 18 سال حضور در افغانستان اکنون زمان بازگشت نظامیان آمریکایی از این کشور فرا رسیده است.

میلی در گفت وگو با ای بی سی نیوز گفت که افغانستان هرگز به پناهگاه امنی برای تروریست ها تبدیل نمی شود تا آمریکا از آن مورد حمله قرار گیرد.

وی افزود: برای اینکه ماموریت ما موفقیت آمیز باشد نیروهای امنیتی افغان باید باید بتوانند امنیت داخلی خود را حفظ کنند تا از استفاده تروریست ها از مناطق تحت کنترلشان برای حمله به سایر کشورها بویژه آمریکا جلوگیری شود.

میلی شرح داد: این تلاش ها در 18 سال گذشته در جریان بوده و و گمان می کنم برای چندین سال آینده نیز ادامه داشته باشد.

آمریکا پس از حملات 11 سپتامبر و به بهانه مبارزه با تروریسم و با شعار برقراری ثبات و امنیت در سال 2001 میلادی به افغانستان حمله کرد اما با گذشت 18 سال حضور نظامی آمریکا اکنون ناامن ترین کشور جهان محسوب می شود.

مرکز تحقیقاتی گالوپ با بررسی شاخص های مختلف از جمله شاخص حاکمیت قانون و نظم افغانستان را در پایین ترین رده جهان قرار داده است؛ در این شاخص، برآیند امتیاز افراد مورد مطالعه در موضوعاتی شامل اعتماد آنان به پلیس محلی، احساس امنیت شخصی و وقایع دزدی و حمله و برخورد فیزیکی مورد ارزیابی قرار گرفته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: تا چندین سال آینده در افغانستان باقی می مانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: تا چندین سال آینده در افغانستان باقی می مانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید