دونالد ترامپ اکنون چقدر در آمریکا محبوبیت دارد؟

به گزارش وبلاگ خبر، ایسنا نوشت: براساس تازه ترین نظرسنجی پایگاه خبری هیل-هریس ایکس، محبوبیت رئیس جمهور آمریکا میان هواداران حزب جمهوری خواه با کاهشی ناچیز روبرو بوده، اگرچه در حالت کلی و به طور نسبی ثابت باقی مانده است.

دونالد ترامپ اکنون چقدر در آمریکا محبوبیت دارد؟

به نقل از پایگاه خبری هیل، آنالیز های به عمل آمده از سراسر ایالات متحده اینطور نشان می دهد که 83 درصد از هواداران حزب جمهوری خواه، با عملکرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور موافق هستند که این رقم، به نسبت نظرسنجی که در 18 تا 20 ماه اوت به همین منظور انجام شد، دو درصد کاهش داشته است.

با این حال در مجموع میزان محبوبیت ترامپ به نسبت ماه قبل یک درصد افزایش داشته و 47 درصد از رای دهندگان با عملکرد او موافق بودند، اگرچه 53 درصد نیز او را تایید نمی نمایند.

نمودار محبوبیت ترامپ میان شرکت نمایندگان مستقل در نظرسنجی، به نسبت نظرسنجی پیشین، رشدی سه درصدی داشته است و اکنون 46 درصد از شرکت نمایندگان مستقل از او حمایت می نمایند.

هفته پیش، مارک سانفورد، فرماندار پیشین کارولینای جنوبی، سومین عضو حزب جمهوری خواه بود که کمپین انتخاباتی خود را علیه ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 شروع کرد. اولین رقیب درون حزبی ترامپ، بیل ولد، فرماندار سابق ماساچوست و دومین رقیبش جو والش، نماینده پیشین هستند. گرچه ترامپ همچنان به طور گسترده در این حزب محبوب است.

سانفورد تاکید نمود که حضور در انتخابات درون حزبی به منظور تضعیف شانس ترامپ برای انتخابات بعدی نیست بلکه مایل است تا ایده حزب جمهوری خواه را به طورکلی ارتقا دهد.

این سه عضو جمهوری خواه با مشکلاتی جدی برای غلبه بر ترامپ روبرو هستند و به دلیل کم شانس بودن رقبا در مقابل ترامپ برخی از ایالات از جمله کارولینای جنوبی و نوادا ناچار به کنسل کردن رای گیری های اولیه شده اند.

2323

منبع: خبرآنلاین

به "دونالد ترامپ اکنون چقدر در آمریکا محبوبیت دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دونالد ترامپ اکنون چقدر در آمریکا محبوبیت دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید