دایه های بی حامی طبیعت

قصه عجیبی است… گاهی آهویی بی پناه از شر پلیدی ها به دامان امام خوبی ها (امام رضا (ع)) پناه می برد و زمانی دیگر بطن نهنگی عظیم ملجاء پیامبر خدا می گردد!

دایه های بی حامی طبیعت

به گزارش خبرنگاران، نیک اگر بیندیشیم انسان و محیط زیست در کنار هم زنجیره حیات را از بلندای کوهستان تا ژرفای اقیانوس معنا می نمایند. در این بین دستانی سبز از انسان های بی ادعا با حداقل داشته های دنیوی بیش از سایرین در تکاپو هستند تا حلقه های این زنجیره از هم گسسته نگردد.

بعضی (محیط بان ها) در این راستا بی سرانجام جان خویش را هدیه این ارتباط الهی می نمایند تا فرزندان خردسالشان در فقدان سایه پدر، گوش به آواز چکاوکان بهاری و ترنم زلال آبشاران دهند و با افتخار آیندگان را به مهمانی لاله های واژگون دعوت نمایند اما برای رسیدن به این هدف با مسائل فراوانی روبرو هستند که تعدادی از آنها شرحاتی را ارائه نموده اند.

رنج محیط بان ها از ساعت های کاری طولانی

تقدیسی یکی از محیط بان های قدیمی در خراسان شمالی بوده که در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران در رابطه با مسائل محیط بان ها گفت: یکی از مهمترین مسائل محیط بان ها در خراسان شمالی کمبود نیروی انسانی است.

وی اضافه نمود: همین مشکل سبب شده تا شیفت کاری محیط بان ها افزایش یابد و یک نفر نیرو به جای چهار تا پنج نیرو فعالیت کند.

تقدیسی ادامه داد: کمبود نیرو و شیفت کاری زیادی عاملی شده تا محیط بان تحت فشار کاری قرار گیرد و همین امر موجبات فرسودگی آنها را فراهم می نماید.

وی اظهار کرد: در حال حاضر یک محیط بان باید 24 ساعت کار کند و 24 ساعت استراحت داشته باشد این درحالی است که یک نگهبان 24 ساعت کار می نماید و 48 ساعت استراحت دارد.

تقدیسی اعلام کرد: با این شیفت های کاری سنگین بیشتر محیط بان ها تا مدت زیادی روی خانواده خود را نمی بینند.

تأمین جیره غذایی ، یکی از مهمترین مسائل محیط بان ها

یکی دیگر از محیط بان های خراسان شمالی در ادامه در گفت و گو با خبرنگاران، اعلام کرد: در حال حاضر تأمین جیره غذایی تبدیل به یکی از مهمترین مسائل محیط بان ها شده است.

وی با اشاره به اینکه ماهانه مبلغی اعتبار به محیط بان ها برای خرید جیره غذایی در پاسگاه های محیط بانی اختصاص می یابد اما با توجه به افزایش قمیت ها تأمین آنها سخت شده است.

وی توضیح داد: رقم اعتبار تخصیص یافته برای این امر هیچ تغییری پیدا ننموده اما قیمت مواد غذایی افزایش یافته است و این رقم کفاف خرید جیره غذایی خشک را نمی دهد.

تجهیزات لجستیکی محیط بانی در خراسان شمالی فرسوده است

مطهری مدیر کل محیط زیست خراسان شمالی در ادامه در گفت و گو با خبرنگاران توضیح داد: تجهیزات محیط بانی یکی از مسائل محیط بان های استان است بطوری که اغلب موتورسیکلت و خودروها فرسوده هستند.

وی شرح داد: البته در چند سال گذشته تعدادی از خودروهای فرسوده از رده خارج شدند و خودروهای جدید وارد استان شدند اما همچنان با مشکل فرسودگی ناوگان روبرو هستیم.

مطهری اضافه نمود: 10 دستگاه موتور سیکلت نیز خریداری شد اما کماکان با فرسودگی موتورسیکلت ها در این استان برای محیط بان ها روبرو هستیم.

وی اعلام نمود: باید به این نکته توجه گردد که بعضی از شکارچیان متخلف دارای موتورسیکلت و خودروهایی با قدرت بالا دارند که هم خوانی با تجهیزات لجستیکی محیط بان های استان ندارند و همین امر سبب شده تا به هنگام تعقیب شکارچیان، محیط بان ها به آن نرسند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دایه های بی حامی طبیعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دایه های بی حامی طبیعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید