خطر آنفلوآنزا جدی است ، شکار پرندگان مهاجر ممنوع

به گزارش وبلاگ خبر، معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به آغاز ورود پرندگان مهاجر به کرمانشاه، گفت: به دلیل خطر آنفلوآنزای پرندگان، هر گونه شکار پرنده آبزی، کنارآبزی و خشکی زی ممنوع است.

خطر آنفلوآنزا جدی است ، شکار پرندگان مهاجر ممنوع

ایسنا نوشت: آذر ولی زاده معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه ورود پرندگان مهاجر به کرمانشاه کم کم آغاز شده، گفت: موج اصلی ورود این پرندگان را از 15 آبان ماه داریم و این پرندگان معمولا تا اسفند ماه در نواحی آبگیر کرمانشاه می مانند.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه از ورود این پرندگان از سه جبهه شمال، غرب و جنوب شرقی کشور یاد کرد و ادامه داد: پرنده های مهاجر عمدتا شامل انواع اردک، انواع قو و حواصیل ها هستند که از نواحی غرب وارد کرمانشاه می شوند.

به گفته ولی زاده، این پرندگان عمدتا در نواحی مانند تالاب هشیلان، حاشیه رودخانه هایی مانند قره سو، گاماسیاب، راوند، رودخانه های فصلی و حتی برخی سدها مستقر می شوند.

وی از آغاز سرشماری پرندگان آبزی در آذر ماه نیز خبر داد و تاکید کرد: برای سرشماری پرندگان آبزی و کنارآبزی از تجهیزات مدرنی که در اختیار داریم - از جمله پهپادها - استفاده خواهیم کرد.

او در ادامه درباره احتمال آلودگی پرندگان مهاجر به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان هشدار داد و افزود: در برخی نقاط کشور کانون هایی از بیماری وجود داشته که نگرانیم این بیماری به استان ما هم منتقل شود.

ولی زاده از پایش مستمر پرندگان مهاجر خبر داد و گفت: محیط بانان هرگونه تلفات احتمالی را سریعا به اطلاع ما می رسند و ما نیز دامپزشکی را برای نمونه برداری و بررسی در جریان می گذاریم.

وی از آماده باش کامل برای مقابله با این بیماری همزمان با ورود پرندگان مهاجر یاد کرد و ادامه داد: از شکارچیان می خواهیم از هر گونه شکار پرندگان آبزی، کنارآبزی و حتی خشکی زی خودداری کنند و مردم نیز از خرید و مصرف پرندگان وحشی اجتناب کنند.

ولی زاده همچنین از مردم خواست هر گونه تلفات پرندگان را با شماره 1540 محیط زیست در میان بگذارند.

منبع: همشهری آنلاین

به "خطر آنفلوآنزا جدی است ، شکار پرندگان مهاجر ممنوع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر آنفلوآنزا جدی است ، شکار پرندگان مهاجر ممنوع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید