خبرنگاران واریز160 میلیارد تومان برای حوزه درمانی گیلان؛ بسته حمایتی دولت به 7 میلیون آسیب دیده از کرونا

به گزارش وبلاگ خبر، رشت - خبرنگاران - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه از واریز 160 میلیارد تومان برای تامین ملزومات درمانی مقابله با بیماری کرونا در گیلان اطلاع داد.

خبرنگاران واریز160 میلیارد تومان برای حوزه درمانی گیلان؛ بسته حمایتی دولت به 7 میلیون آسیب دیده از کرونا

گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان به وبلاگ خبر حاکیست؛ محمدباقر نوبخت پنجشنبه شب در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا فهرست ارائه شده از اقلام مورد احتیاج گیلان را به لحاظ ارزش مالی 160 میلیارد تومان ذکر و اعلام کرد: مبلغ مورد نظر در اسرع وقت جهت تامین ملزومات واریز شد.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر با استانداران و رئیسان دانشگاه های علوم پزشکی استان های دیگر در ارتباط بوده ام، زیرساخت های درمانی گیلان را احتیاجمند توجه بیشتر دانست و توضیح داد: علاوه بر تنخواه 28 میلیارد تومانی برای گیلان، در مورد راه اندازی سریع دو بیمارستان تالش و لنگرود نیز 22میلیارد تومان اعتبار پرداخت شد.

نوبخت با تقدیر از کوشش ها و پیگیری های استاندار گیلان توضیح داد: احتیاجمندی های استان به درستی و با سرعت از سوی نماینده عالی دولت در گیلان به مسئولان کشوری اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه در روزهای نخست بعضی بخش های درمانی لوازم و تجهیزات مراقبت شخصی به اندازه کافی وجود نداشت، اضافه نمود: علیرغم این کمبودها کادر درمانی و بهداشتی گیلان با کوششی ایثارگرانه رسالت خود را به انجام رساندند که فداکاری و روحیه جهادی آنان به مثابه کوشش رزمندگان در دفاع مقدس بوده و جای تقدیر دارد.

نوبخت با یادآوری تاخیری که در پرداخت کارانه کادر درمانی گیلان وجود داشت، اضافه نمود: باید پرداخت کارانه با اولویت صورت گیرد که برای انجام این امر 40میلیارد تومان دیگر از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده می گردد.

وی گفت: بنا بر درخواست وزیر بهداشت و درمان و موافقت رییس جمهوری ، 200 میلیارد تومان پاداش کادر بهداشت و درمان گیلان در روزهای گذشته پرداخت شد.

معاون رییس جمهوری گفت: موضوعات مربوط به کنترل ویروس کرونا با دو رویکرد تامین احتیاجمندی های بهداشتی و درمانی و نیز سیاست های ویژه مالی در سطح ملی تعریف شده و از سوی دولت بالغ بر یک هزار و 600 میلیارد تومان برای پشتیبانی بودجه ای در مقابله با این بیماری پرداخت شد.

بسته حمایتی برای 7 میلیون از اقشار کم درآمد خسارت دیده در آستانه سال نو

وی در ادامه با اشاره به لزوم توجه به معیشت مردم جهت کاهش فشار مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: با دستور رئیس جمهوری به هفت میلیون نفر از اقشار کم برخوردار که کسب و کار آنان در آستانه سال نو خسارت دیده، سه بسته حمایتی تعلق می گیرد.

وی همچنین از تدوین حمایت معیشتی ویژه ای به عنوان بسته غذایی با دستور رئیس جمهوری اطلاع داد و گفت: به سه میلیون نفر از افراد جامعه که هیچگونه درآمد ثابتی ندارند، از 200 تا 600 هزار تومان در هرماه ، با در نظر دریافت تعداد نفرات خانوار، یاری می گردد.

به گفته نوبخت؛ برای چهار میلیون نفر از افراد دیگرجامعه نیز بنا بر استانداردهای مشخص شده ، تسهیلات یک و دو میلیون تومانی قرض الحسنه با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت30 ماهه بدون ضامن، ارائه خواهد شد.

معاون رییس جمهوری تعطیلی مدارس و دانشگاه ها را کوششی برای کنترل ویروس کرونا و تصمیمی در سطح ملی دانست و گفت: در صورت لزوم تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی پس از 15 فروردین هم تمدید می گردد و می توان با تغییر در زمان بندی ها ، تعطیلی تابستانی مدارس را به تعویق انداخت.

نوبخت با بیان اینکه رییس جمهوری از آغازین دقایق مدیریت و تصمیم گیری برای مقابله با کرونا پای کار بوده و به منظور مدیریت علمی و تخصصی مسائل مربوطه به وزیر بهداشت و درمان تفویض اختیار کرد، اضافه نمود: هفته ای یکبار جلساتی به ریاست رئیس جمهوری تشکیل شده و اقدامات و موضوعات مرتبط آنالیز می گردد.

رییس سازمان برنامه و بودجه تعطیلی واحدهای تولیدی را موجب اختلال و رکود در اقتصاد کشور و بروز بسیاری از مسائل خواند و گفت: باید با بکارگیری سیاستی مناسب در این بخش فعالیت کرد.

گیلان یکی از کانون های آلوده ویروس کرونا در کشور است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران واریز160 میلیارد تومان برای حوزه درمانی گیلان؛ بسته حمایتی دولت به 7 میلیون آسیب دیده از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واریز160 میلیارد تومان برای حوزه درمانی گیلان؛ بسته حمایتی دولت به 7 میلیون آسیب دیده از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید