حل مشکل کمبود معلم در هنرستان ها، کلاس خالی در تهران نداریم

به گزارش وبلاگ خبر، مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در سطح شهر هیچ کلاس بدون معلمی وجود ندارد.

حل مشکل کمبود معلم در هنرستان ها، کلاس خالی در تهران نداریم

عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار درباره وضعیت کلاس های درس از نظر حضور معلم اظهار کرد: در تهران هیچ کلاس بدون معلمی نداریم و برای ساماندهی نیرو برنامه ریزی های لازم اجرا شده است؛ اگر هم کلاس خالی وجود داشت آن را به وسیله نیروی حق التدریس یا ساعت تدریس مدیر و معاونان جبران کردیم.

او ادامه داد: البته برای هنرستان های فنی و حرفه ای مشکل تامین نیرو وجود داشت که آن را به وسیله سیاست هایی که در نظر گرفتیم برطرف کردیم و مسئله ای در این مورد هم نداریم.

فولادوند با اشاره به اینکه 42 هزار کلاس درس در شهر تهران وجود دارد، توضیح داد: در این تعداد کلاس درس محتمل است که معلمی بنا بر شرایط خاص چند روز مرخصی گرفته و در کلاس درس حاضر نباشد، اما درست نیست این مورد را به کمبود معلم در تمام سطح شهر تعمیم دهیم.

بیشتر بخوانید: پاسخ به سوالات دانش آموزی شما

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا در سطح شهر تهران معلمانی وجود دارند که به دلیل دوری مدرسه تا محل زندگی یا مواردی این چنینی نسبت به حضور در کلاس درس امتناع نمایند یا خیر گفت: در سطح شهر تهران چنین شرایطی وجود ندارد و سعی کردیم در تصمیم گیری ها جابجایی معلمان به گونه ای باشد که چنین شرایطی برای مدرسه و معلم ایجاد نشود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "حل مشکل کمبود معلم در هنرستان ها، کلاس خالی در تهران نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حل مشکل کمبود معلم در هنرستان ها، کلاس خالی در تهران نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید