جایزه جهانی یوسرن به پنج دانشمند جوان جهان اهدا شد

به گزارش وبلاگ خبر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، مراسم اهدای جایزه شبکه جهانی آموزش و پژوهش های علمی (یوسرن) به میزبانی دانشگاه مدیترانه شهر رجیو کالابریا در کشور ایتالیا برگزار گردید.

جایزه جهانی یوسرن به پنج دانشمند جوان جهان اهدا شد

در این مراسم که هرسال در روز دنیای نام گذاری شده توسط سازمان یونسکو به عنوان روز دنیای علم در خدمت توسعه و صلح برگزار می گردد، پنج دانشمند جوان از انگلیس، استرالیا، ایتالیا، کانادا و روسیه مفتخر به دریافت جایزه بین المللی یوسرن شدند.

جایزه بین المللی یوسرن که برای نخستین بار در سال 1395 مطابق با 2015 میلادی توسط شبکه دنیای آموزش و پژوهش های علمی (یوسرن) باهدف ترویج علوم میان رشته ای و دستاوردهای علمی اجتماعی بنانهاده شد، به دانشمندان جوان زیر 40 سال از سراسر دنیا اهدا می گردد.

این جایزه در 5 حوزه اصلی علوم صوری شامل ریاضی و کامپیوتر، علوم فیزیکی، علوم زیستی، علوم پزشکی و علوم اجتماعی به 5 برنده جوان از میان بیش از 5 هزار متقاضی اهدا می گردد.

در این دوره دکتر ژاکوب بیامونت (Jacobe Biamonte) از روسیه برنده جایزه فیزیک برای تحقیق درزمینه Quantom Paradox ها شد.

دکتر خاویر مویا (Javier Moya) از کشور انگلیس برنده جایزه علوم صوری برای تحقیقات و ابداع خنک کننده های فشاری Barocaloric سازگار با محیط زیست، دکتر آلکس فورنیتو (Alex Fornito) از کشور استرالیا برنده جایزه علوم زیستی برای تحقیقات درزمینهٔ کانتکتوم مغز انسان برنده شدند.

همچنین دکتر جیان پائولو فادینی (Gian Paolo Fadini) برنده جایزه پزشکی از کشور ایتالیا برای تحقیقات در زمینه بیماری های مغز استخوان در بیماران دیابتی و دکتر ایگور گراسمن (Igor Grossman) برنده جایزه علوم اجتماعی از کشور کانادا برای تحقیقات در مورد بینش در جامعه مدرن بشری جایزه این دوره را بردند.

فرآیند انتخاب برنده جایزه یوسرن با معرفی یا ثبت نام شرکت کنندگان شروع می گردد. تبلیغات جایزه دنیای یوسرن در بیش از 65 کشور دنیا صورت می گیرد و دانشجویان و دانشمندانی که پیروز به چاپ مقالات پر استناد یا پرتاثیر، اجرای پروژه های بین رشته ای و تأثیرگذار شده اند، برای دریافت جایزه کاندید می شوند.

فرآیند انتخاب برنده جایزه یوسرن، چندمرحله ای است و همه مراحل به طور مستقیم توسط دانشمندان یک درصد برتر دنیا که عضو بورد مشورتی این شبکه هستند صورت می گیرد.

در برگزاری این مراسم دانشگاه مدیترانه شهر رجیو کالابریا در ایتالیا و مدرسه اروپایی ژنتیک پزشکی مشارکت دارند. علاوه بر 5 برنده جایزه یوسرن، فستیوال و کنگره یوسرن میزبان دانشمندانی از کشورهای اتریش، آمریکا، آلمان، هلند و برزیل بود که به سخنرانی در مورد جوانب میان رشته ای و کاربرد ژنتیک در علوم مختلف پرداختند.

سخنرانان کنگره دنیای یوسرن همگی از دانشمندان یک درصد برتر دنیا بودند.

از جمله این دانشمندان می توان به دکتر نیما رضایی از ایران، پروفسور کاتلین سولیوان از کشور آمریکا، پروفسور کاپاچیولی، لوگاریس، گامبینیری، گاتورنو و پرفسور رومئو از کشور ایتالیا، پروفسور وندربرگ از کشور هلند، پرفسور هامارشتروم از کشور سوئد، پرفسور ایخلر و پروفسور پلات از کشور آمریکا، پروفسور کوندینو نیتو از کشور برزیل اشاره نمود.

شبکه دنیای یوسرن که فعالیت خود را از سال 1395/2015 میلادی شروع نموده، میزبان بیش از 380 دانشمند یک درصد برتر دنیا و 13 برنده جایزه نوبل است. مراسم کنگره دنیای و اهدای جایزه یوسرن سال 2018 در روزهای 11-14 نوامبر (20-23 آبان ماه) با برگزاری کورس مشترک ژنتیک در نقص ایمنی توسط یوسرن و مدرسه ژنتیک پزشکی برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جایزه جهانی یوسرن به پنج دانشمند جوان جهان اهدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه جهانی یوسرن به پنج دانشمند جوان جهان اهدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید