تعطیلی بسیاری از اماکن عمومی یزد در پی شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ خبر، ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان یزد همه آرایشگاه ها، گرمابه ها، مراکز ترمیم پوست و مو، موزه ها و اماکن تاریخی، مرکز تعویض پلاک و آکادمی های رانندگی پلیس راهور این استان را تا انتها هفته تعطیل خاطرنشان کرد.

تعطیلی بسیاری از اماکن عمومی یزد در پی شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ خبر آنلاین به نقل از ایسنا، براساس اطلاعیه شماره 17 این ستاد، تمام آرایشگاه ها و پیرایشگاه های استان یزد، از امروز شنبه 10 اسفند ماه به مدت یک هفته تعطیل و در صورت تمدید متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.

همه گرمابه ها، مراکز ماساژ زنانه و مردانه، مراکز ترمیم پوست و مو و مراکز سونا و جکوزی و همچنین همه موزه ها و اماکن تاریخی در سطح استان نیز از امروز تا یک هفته تعطیل و در صورت تمدید متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.

تعطیلی یک هفته ای مراکز تعویض پلاک استان و همه خدمات شماره گذاری در این مراکز نیز در ین اطلاعیه معین و مدت تعطیلی تمام کلاس های تئوری و امتحان نظری و آموزش های عملی آکادمی های رانندگی پلیس راهور استان یزد تا خاتمه امسال اعلام شده است.

در اطلاعیه دیگری از این ستاد استانی، فراهم کردن شرایط لازم برای دور کاری یا کاهش ساعات کاری کارکنان دارای بیماری زمینه ای نیز با توضیح زیر اعلام شده است؛ این ستاد به اطلاع می رساند طبق مصوبه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، مقرر شد تا تمام ادارات و نهادهای استان از شنبه 10 اسفند ماه به مدت یک هفته شرایط لازم برای دورکاری یا کاهش بیشتر ساعت های کاری کارکنان دارای بیماری زمینه ای با خطر بالا شامل درمان با کورتن، بدخیمی ها، پیوند اعضا، مبتلایان به HIV، بیماری قلبی، عروقی، تنفسی، فشار خون بالا، دیابت، چاقی BMI بالای 40، زنان باردار و غیره را فراهم نمایند.

براساس این اطلاعیه، تسهیل امور و کاهش تردد شهروندان به ادارات و نهادهای استان، مدیران زمینه رسیدگی به امور ارباب رجوع به صورت غیر حضوری یا تلفنی بیش از پیش نیز مصوب شد.

تغییر ساعت کاری بانک ها تا ساعت 12 از امروز به مدت یک هفته نیز طبق مصوبه دیگری از ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا مصوب و مقرر شد تا ساعت کاری همه بانک های استان از شنبه 10 اسفند ماه به مدت یک هفته به ساعت 12 تغییر کند.

البته بر بانکداری غیرحضوری و استفاده از فضاهای سایبری، خدمات بانکی 24 ساعته نیز تاکید و مقرر شد تا مسئولان روابط عمومی بانک ها در صورت بروز هر گونه مسئله ای در رابطه با ارائه خدمات اینترنتی در بانک ها جوابگو باشند.

اطلاعیه دیگری از ستاد استانی نیز در رابطه با گزارش بیماران مشکوک و دارای علائم مورد نظر نیز اعلام شده که براساس آن، افراد می توانند با تماس با سامانه 111 از آموزش و اطلاع رسانی در رابطه با بیماری های واگیردار تنفسی ازجمله کرونا بهرمند شوند که در جزئیات بیشتر این اطلاعیه، بنا به تصمیم ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا و به منظور آموزش و اطلاع رسانی در رابطه با بیماری های واگیردار تنفسی از جمله ویروس کرونا، مردم استان می توانند به وسیله تماس با سامانه 111 هر روز از ساعت 8 تا 22 سوالات خود را با کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) مطرح و پاسخ های خود را دریافت نمایند.

منبع: همشهری آنلاین

به "تعطیلی بسیاری از اماکن عمومی یزد در پی شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی بسیاری از اماکن عمومی یزد در پی شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید