ترکیه راس العین را اشغال کرد

به گزارش وبلاگ خبر، ایسنا نوشت: رسانه های رسمی سوریه اعلام کردند، نیروهای ارتش ترکیه و مزدوران هم پیمان آن از بین شورشیان ارتش آزاد سوریه روز یکشنبه به تجاوز خود به خاک سوریه ادامه دادند و شهر راس العین واقع در حومه شمالی حسکه را اشغال کردند.

ترکیه راس العین را اشغال کرد

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نیروهای سوریه دموکراتیک به طور کامل از شهر راس العین عقب نشینی کردند و نظامیان ترکیه و مزدوران شان این شهر را به اشغال خود درآوردند.

به گزارش این خبرگزاری، حمله متجاوزان ترکیه به شهر راس العین منجر به تخریب تعداد زیادی از منازل و تاسیسات حیاتی و آواه شدن شماری از ساکنان آن شد.

خبرنگار سانا در حسکه گزارش داد: نیروهای متجاوز ترکیه با همکاری با گروهک های تروریستی با ادامه تجاوز خود به خاک سوریه، شهرک راس العین در حومه شمالی غربی حسکه را پس از محاصره و شلیک به آن، اشغال کردند.

خبرنگار شرح داد: نیروهای ترکیه ساختمان های مسکونی و زیرساخت ها در راس العین را هدف قرار دادند.

قبل از این منابع در مخالفان مسلح سوریه از خروج کاروان نظامیان یگان های مدافع خلق کرد که ساختار نظامی نیروهای سوریه دموکراتیک را تشکیل می دهند، خبر دادند.

خبرنگار روسیا الیوم در مرزهای ترکیه و سوریه به نقل از منابع گزارش داد، این کاروان به سمت شهر حسکه رفتند، این خروج طبق توافق آتش بس بین ترکیه و آمریکا در 17 اکتبر اجرایی شد.

نیروهای کُرد روز یکشنبه گفتند که تمام نظامیان خود را از شهر مرزی رأس العین بیرون کشیده اند این در حالی است که یوسف حمود، سخنگوی ارتش آزاد سوریه که مورد حمایت ترکیه است، در گفت وگو با رویترز مدعی شد: نیروهای سوریه دموکراتیک هنوز کاملا از رأس العین خارج نشده اند.

پنج شنبه گذشته مایک پنس، معاون اول رئیس جمهوری آمریکا در سرانجام بیش از سه ساعت مذاکره در کاخ ریاست جمهوری ترکیه در آنکار گفته بود که ترکیه عملیات چشمه صلح را متوقف می نماید تا امکان انتقال نیروهای کُرد عضو یگان های مدافع خلق در مدت 120 ساعت از منطقه امن به شعاع 30 کیلومتر فراهم گردد.

کینو گابریل سخنگوی نیروهای کرد سوریه در بیانیه ای گفت: ما در این شهر [رأس العین] دیگر نظامی نداریم.

وزارت دفاع ترکیه نیز در موضعی دیگر گفت که یک کاروان شامل 55 وسیله نقلیه وارد راس العین شد و یک کاروان 86 خودرویی از این شهر خارج شده و به سمت منطقه تل تمر رفت.

دیده بان حقوق بشر سوریه (نهاد وابسته به مخالفان سوری) خروج زخمی ها و اجساد نیروهای کرد سوریه را از بیمارستان مرکزی شهر رأس العین تأیید نموده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "ترکیه راس العین را اشغال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه راس العین را اشغال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید