تدابیر لازم برای پیشگیری از کرونا در کلانتری ها و پاسگاه ها

به گزارش وبلاگ خبر، معاون بهداشت، امداد و درمان ناجا از تدابیر لازم برای پیشگیری از کرونا در کلانتری ها و پاسگاه ها، پلیس های تخصصی و کلیه یگان هایی که در ارتباط مستقیم با مردم هستند، خبر داد. به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران؛ سردار محمدرضا حسینی با اشاره به تشکیل قرارگاه بهداشت و درمان ناجا ویژه کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا در یگان های ناجا با مرکزیت اداره کل بهداشت معاونت بهداشت، امداد و درمان ناجا در تشریح تدابیر و اقدامات پیشگیرانه در مقابل شیوع بیماری کرونا در کلانتری ها و پاسگاه ها اظهار کرد: کلانتری ها، پاسگاه ها، پلیس های تخصصی، بازداشتگاه ها، تحت نظرگاه ها و کلیه یگان هایی که در ارتباط مستقیم با مردم هستند تحت کنترل و مراقبت های بهداشتی و پیشگیرانه قرار دارند.

تدابیر لازم برای پیشگیری از کرونا در کلانتری ها و پاسگاه ها

وی با اشاره به اینکه رعایت اصول بهداشت فردی و بهداشت محیط زیربنای پیشگیری از همه بیماری های واگیر از جمله کرونا است، اضافه کرد: اجرای برنامه های مستمر آموزشی و نظارت های بهداشتی از اولویت های معاونت بهداد استان ها به شمار می رود که در جریان شیوع ویروس کرونای جدید در کشور، این برنامه ها با جدیت و قوت بیشتری در یگان ها در دستور کار قرار گرفته است.

معاون بهداشت، امداد و درمان ناجا ادامه داد: به همین دلیل بسته های بهداشتی حاوی مواد ضد عفونی و گندزدا، ماسک FFP2، کلر جامد و دستکش به مقدار کافی در اختیار یگان های هدف که در ارتباط مستقیم با مردم هستند قرار گرفته است و ضدعفونی و گندزدایی کلیه اماکن کلانتری ها، پاسگاه ها، پلیس های تخصصی، بازداشتگاه ها و تحت نظرگاه ها با حضور مسئولان و کارشناسان بهداشت معاونت های بهداد استان ها در حال انجام است.

حسینی گفت: اخیراً با برگزاری همایش آموزش مجازی از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با مسئولان و کارشناسان بهداشت یگان ها و رده های سراسر کشور، نکات کلیدی و کاربردی در خصوص پیشگیری از کرونا ویروس و وظایف مسئولان و کارشناسان بهداشت در این رابطه تشریح و سرفصل های اصول گندزدایی و اصول بهداشت محیط، بهداشت فردی و نحوه شست و شوی صحیح دست ها و بهداشت تهیه و توزیع غذا در اماکن تهیه و پخت غذا بر اساس آخرین پروتکل های وزارت بهداشت، مرور و مورد بازآموزی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: به همین دلیل کارشناسان و مسئولان بهداشت موظف شدند با حضور در همه رده های ناجا از دفاتر فرماندهی تا سرپنجه ها، آموزش های مرتبط با پیشگیری و خود مراقبتی در برابر ویروس کرونا را به صورت چهره به چهره به کارکنان ارائه کنند.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به لزوم تدابیر پیشگیرانه از بیماری کرونا در اماکن تجمعی از احتمال تعطیلی اماکن رفاهی و ورزشی ناجا سراسر کشور تا خاتمه سال خبر داد و تعطیلی این اماکن در ایام تعطیلات نوروزی را تابع تصمیم گیری های بعدی قرارگاه بهداشت و درمان ناجا بیان کرد.

حسینی در خاتمه یادآور شد: دبیرخانه قرارگاه بهداشت و درمان ویژه کنترل و پیشگیری از کرونا با خط امین 82226 (از ساعت 7 الی 19) و35646 (از ساعت 19 الی 7) آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات یگان های ناجا است.

سربازان با کرونا چه می کنند؟

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تدابیر لازم برای پیشگیری از کرونا در کلانتری ها و پاسگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدابیر لازم برای پیشگیری از کرونا در کلانتری ها و پاسگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید