تبریز، جرج لیکنز: رؤیای قهرمانی ما می تواند به واقعیت تبدیل گردد، دوست داریم ببریم سیستم ماست، شبیه جورج کلونی هستم!

به گزارش وبلاگ خبر، جرج لیکنز، سرمربی بلژیکی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز اعتقاد دارد که این تیم می تواند به عنوان قهرمانی لیگ برتر دست یابد.

تبریز، جرج لیکنز: رؤیای قهرمانی ما می تواند به واقعیت تبدیل گردد، دوست داریم ببریم سیستم ماست، شبیه جورج کلونی هستم!

به گزارش وبلاگ خبر از تبریز، جرج لیکنز در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل نفت مسجدسلیمان گفت: اول از هر چیز به شما به زبان ترکی تبریک می گویم. از آقای آذرنیا (سرپرست تیم تراکتورسازی) هم تشکر می کنم. به شما خوش آمد می گویم و شادم که در نشست خبری با شما حاضر هستم. خوش آمدگویی و استقبال خوبی از من صورت گرفت. من می دانم که باشگاه تراکتورسازی معروف، مشهور و پرهوادار است. همچنین ما در کنار حمایت هواداران حمایت شما اصحاب رسانه را نیز احتیاج داریم. می خواهم قبل از اینکه حرفی بزنم بگویم که احساس می کنم اینجا مثل خانه من است. من دوست دارم که وقتی آمدم اینجا به عنوان یک سفیر از کشورم باشم.

وی ادامه داد: من در تیم های ملی مختلفی کار کردم و ممکن است انتقاداتی در این رابطه در کارم وجود داشته باشد که آنها را قبول دارم. من در مجارستان، تونس، ترکیه و کشورهای دیگر کار کردم. همواره سعی کردم ارتباطم با رسانه ها و کسانی که با آنها کار می کنم، خوب باشد. کوشش ما این است که در آینده یک باشگاه خیلی عالی بسازیم. البته همین الان هم باشگاه خوبی هستیم، ولی می خواهیم بهترین باشیم. همچنین می خواهیم که حتی یک باشگاه فوق العاده باشیم. چیزی که الان واقعیت دارد این است که من اینجا هستم. ما در صندلی چهارم حضور داریم و پنج امتیاز از تیم صدر جدول عقب هستیم، همچنین گل های زیادی دریافت کردیم. باید بگویم که اینجا میزبانی تبریزی ها از من فوق العاده بوده و راضی هستم. در ترابوزان ترکیه هم کار کردم و این گرما را آنجا هم دیدم، اما اینجا خیلی بیشتر است. اینجا فوتبال برای مردم مثل زندگی است. در این هفته در استادیوم اصلی مان تمرین کردیم و دیدم که چه استادیوم بزرگی داریم و امیدوارم هواداران روز بازی از ما حمایت نمایند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی اضافه کرد: فکر می کنم حدود یک ماه است که در تراکتورسازی کار می کنم. کار کردن در اینجا برای من خیلی جالب است. تمایل زیادی داشتم که کشور و مردم شما را بشناسم. من اینجا هستم که از تجربه خودم برای بالا بردن تراکتورسازی در سطح عالی کوشش کنم. ما چند بازیکن جذب کردیم. اخباری، موسوی، ایمانی، کنستانت و همچنین ساسان انصاری را جذب کردیم، البته ساسان را در بازی فردا به خاطر محرومیت در اختیار نداریم. ما پنج بازیکن جدید خواهیم داشت، ولی من هیچ وقت بازیکنانی که از قبل هم در تیم بودند را فراموش نمی کنم. باید بگویم خیلی شادم که سه بازیکن ملی پوش به جمع ما اضافه شدند.

لیکنز در ادامه گفت: خیلی شادم ملی پوشان مان برای بازی فردا انگیزه زیادی دارند. ما با نفت مسجدسلیمان بازی داریم و با تیم فنی مان آنالیز خوبی از این تیم انجام دادیم. شاید همه بگویند همه چیز آنالیز است، اما ما سعی می کنیم که حرفه ای کار کنیم و مسائل خارج از بازی هم برای ما مهم است. ما یک برنامه ریزی تا آخر فصل انجام دادیم، چیزهایی که در کوتاه مدت و مسائلی که می تواند حتی در سال های آینده احتیاجمان باشد، برای آنها برنامه ریزی کردیم. من قطعاً در بازی های جام ملت های آسیا هوادار ایران بودم. در تیم های ملی زیادی کار کردم و دوست دارم رابطه ما با تیم ملی خوب باشد. ما بازیکنان ملی پوش زیادی داریم و از این بابت شادم. در هفته گذشته که تمرین کردیم همه چیز عالی بود. در اردوی کیش هم تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و می خواهم بگویم که اینها کافی نیست و باید بیشتر و سخت تر کار کنیم. شاید الان از شرایط مان راضی نباشم، اما در حال حاضر کارهایی که کردیم، عالی بوده است و در آینده باید بیشتر کار کنیم.

وی توضیح داد: بازی فردا اولین امتحان ماست، مثل دانش آموزی که درس هایش را خوانده و باید در نخستین امتحانش شرکت کند. ما باید ببینیم مسابقه ای که انجام می دهیم در چه سطحی انجام خواهد شد. در تیم ما بازیکنان با هم ارتباط خوبی دارند و ارتباط من هم با آنها خوب است. با اشکان آلمانی صحبت می کنم و با کوین کنستانت فرانسوی. خیلی شادم که دروازه بانی که جذب کردیم از انگیزه خوبی برخوردار است. البته او به خاطر اینکه چند وقت از فوتبال دور بوده است، در این مدت تمرینات خوبی پشت سر گذاشته است. من دوست دارم در هر پستی که داریم دو بازیکن خوب باشد که رقابت نمایند. دوست دارم بازیکنانی در اختیار داشته باشم که برای حضور در بازی با هم رقابت نمایند. من فقط 11 بازیکن ندارم، بلکه 22 بازیکن دارم که دوست دارم همه آنها بازی نمایند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی اضافه کرد: من خیلی شادم که در تیم بازیکنانی دارم که قدرت رهبری دارند. ما فردا به حمایت هواداران مان احتیاج داریم و امیدوارم نتیجه خوبی کسب کنیم، چون برای این کار کوشش زیادی نموده ایم. من خیلی شادم در باشگاهی حضور دارم که برای رسیدن به سطح حرفه ای کار می نماید. همان طور که می دانید ما کمپ اختصاصی داریم و برای بهتر شدن آن پیشنهاداتی دادیم و آرام آرام می خواهیم به شرایط حرفه ای برسیم و باشگاه هم در این راه به خوبی به ما یاری می نماید. من به بازیکنان هم گفتم که در باشگاهی کار می کنید که هواداران از شما انتظارات زیادی دارند و وظیفه تان سنگین است. ما دوست داریم هر بازی را با برد پشت سر بگذاریم و سیستم مان این است که دوست داریم ببریم. در واقع این سیستم نیست که باعث پیروزی تیم می گردد بلکه بازیکنان هستند که پیروزی را رقم می زنند و ما این چالش را در بازیکنان ایجاد می کنیم. کوین کنستانت در شش ماه گذشته بازی ننموده و می خواهیم او را به سطحی برسانیم که آرام آرام در زمین از وجودش استفاده کنیم. تمرینات خوبی با او انجام دادیم و کوشش می کنیم او را به شرایط ایده آل برسانیم. ساسان انصاری فردا محروم است و بازی نخواهد کرد، ولی اکبر ایمانی به جمع ما اضافه شده و ممکن است از او در این بازی استفاده کنیم.

این مربی بلژیکی همچنین خاطر نشان کرد: من می دانم تیم خوبی داریم و شاید اشتباهاتی داشته باشیم، اما سعی می کنیم به مدارج بالاتر برسیم. من یک ماه است اینجا حضور دارم و از اینکه حضور مردم را می بینم، لذت می برم. احساس می کنم شما نیز این حس را به تراکتورسازی دارید. من به حمایت شما برای ادامه کار احتیاج دارم. من نیز می توانم به شما یاری کنم.

وی در خصوص اینکه چه شناختی از حریفان تراکتورسازی پیدا نموده است، توضیح داد: ما گروه خوب آنالیز و کادر فنی قدرتمندی داریم. امیرحسین پیروانی و پاتریک اطلاعات کاملی در رابطه با تیم ها دارند. اگر اطلاعات بیشتری داشته باشید، می تواند در کارتان تأثیر بگذارد. وقتی من به اینجا آمدم، بازیکنان ملی پوش حضور نداشتند، اما بازی های آنها را دیدم. مسعود شجاعی مصدومیت کوچکی دارد و باید دید شرایطش برای بازی فردا چه خواهد بود.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی توضیح داد: وقتی پیشنهاد تراکتورسازی را دریافت کردم، دوست داشتم مالک باشگاه را دیده و با شخصیت او آشنا شوم. ما باید سعی کنیم امروز شناخت مان از بازیکنان بیشتر گردد تا عملکرد بهتری داشته باشیم. یادمان نرود مالک باشگاه این تیم را خریده است و سعی می نماید به خواسته هواداران برسد. ما باید آنچه را که پیش رو داریم، ببینیم. قطعاً نقاط ضعفی وجود دارد. مهم نیست با چه سیستمی بازی کنیم، مهم درک بازیکنان از سیستمی است که با آن بازی می کنیم. با تمام وجود و از تجربه ای که از قبل داشتم، به اینجا آمدم. الجزایر، تونس، بلژیک و خیلی جاها کار نموده ام. هر جا که بودم، به خصوص اینجا استقبال از من خوب بوده است. چیزی که صادقانه باید بگویم این است که خیلی کار داریم که باید انجام دهیم.

لیکنر در رابطه با برنامه هایش برای تراکتورسازی و تیم های پایه این باشگاه نیز گفت: ما هر چهار روز یک بار بازی داریم و باید به بازیکنان ملی پوش یاری کنیم تا با تیم هماهنگ شوند. در خصوص آینده نمی توان خیلی صحبت کرد و دید شرایط چگونه است. شجاعی با مصدومیت جزئی روبه رو شده است و باید شرایط او را آنالیز کنیم. چون دو بازی اول مان در نیم فصل دوم نزدیک است، خیلی نمی توان کاری کرد.

دوست دارم از بازیکنان جوانم استفاده کنم.، وی با بیان این جمله ادامه داد: هدف اصلی مان این است که تیم اصلی را تقویت نموده و سپس بازیکنان جوان را از پایه به بزرگسالان بیاوریم. این امر مستلزم آن است که برنامه ریزی کنیم تا بازیکنان پایه تجربه حضور در تیم بزرگسالان را پیدا نمایند. قطعاً در خاتمه فصل معین می گردد به چه بازیکنانی احتیاج داریم. شاید همه بگویند تراکتورسازی در خط دفاعی ضعیف است، اما ما باید برای همه خطوط برنامه ریزی کنیم. دوست دارم بازیکنی که به اینجا می آید، کوشش زیادی کند. در خصوص بازیکنان خارجی نیز این موضوع وجود دارد و دوست دارم کوشش شان بیشتر از سایر بازیکنان باشد. بازیکنان جوان هم باید سطح توانایی های خود را بالا ببرند. ما بعضی مواقع به آنها یاری نموده و بعضی مواقع نیز به آنها سخت می گیریم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: با بازیکنی چون لوکاکو (بازیکن منچستریونایتد) در سن 18 سالگی کار کردم و امروز می بینید در چه سطحی حضور دارد. وقتی آنها به بازیکنان بزرگی تبدیل شدند، خیلی شاد می شوم که توانستم پنج درصد روی آنها تأثیرگذار باشم. من بازیکنی که تفکر حرفه ای داشته و سخت کوشش کند را، دوست دارم و از بازیکن تنبل خوشم نمی آید.

لیکنر در واکنش به اظهارنظر خبرنگاری مبنی بر اینکه خیلی از مربیان قبلی برف تبریز را ندیدند، اما شما زمان بارش برف به تبریز آمدید، گفت: دوست دارم تمام بازی ها را ببرم که شاید غیرممکن باشد، اما امیدوارم این اتفاق بیفتد. الان زمستان است و خورشید می تابد و من نمی ترسم! قبل از اینکه به ایران بیایم، بعضی ها گفتند چرا به ایران رفتی؟ دوستان فرانسوی ام در ایران به من گفتند، اینجا خوب است. من آدم ماجراجویی هستم و شادم که به اینجا آمده ام و چالش جدیدی را آغاز نموده ام، اما قبل از هر چیزی باید بیشتر کوشش کنم و تنها تجربه من کافی نیست. این را باور دارم که شما رؤیای بزرگی برای تیم تان دارید. می توانم بگویم که قهرمان می شویم، اما باید به جای آن به برنامه ریزی فکر کرد. این رؤیای قهرمانی نه تنها فردا، بلکه در آینده می تواند به حقیقت تبدیل گردد.

خبرنگاری به لیکنز گفت که شما بیشتر شبیه یکی از هنرمندان تبریزی هستید که سرمربی تراکتورسازی گفت: جدی؟! من بیشتر شبیه جورج کلونی هستم!

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تبریز، جرج لیکنز: رؤیای قهرمانی ما می تواند به واقعیت تبدیل گردد، دوست داریم ببریم سیستم ماست، شبیه جورج کلونی هستم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبریز، جرج لیکنز: رؤیای قهرمانی ما می تواند به واقعیت تبدیل گردد، دوست داریم ببریم سیستم ماست، شبیه جورج کلونی هستم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید