امکان وجود حیات در سیارات یخ زده

به گزارش وبلاگ خبر به نقل از نیواطلس، تحقیقات جدیدی که بر مبنای شبیه سازی شرایط حیات در دیگر سیارات در آمریکا اجرا شده، حاکیست حتی در سیارات مملو از یخ هم نقاط محدود و خاصی وجود دارند که به اندازه کافی گرما دارند تا زمینه برای سکونت بعضی انواع موجودات در آنها فراهم آید.

امکان وجود حیات در سیارات یخ زده

محققان تا به امروز در آنالیز های خود برای یافتن نشانه های حیات در دیگر سیارات، عمدتا به مساله فاصله سیارات یادشده با ستاره مرکزی حیات بخش به آنها توجه می کردند. اما فاصله تنها مساله ای نیست که برای آنالیز حیات باید مورد توجه قرار بگیرد. در بعضی سیارات راستا حرکت به دور ستاره به گونه ای است که زمینه شکل گیری حیات در بعضی نقاط آنها به علت دریافت گرمای کافی فراهم می گردد.

از سوی دیگر ترکیبات گازی بعضی سیارات ظاهرا یخ زده هم به شکلی است که با تابش نور ستاره بر روی آنها زمینه برای ایجاد گرمای کافی و شکل گیری حیات فراهم می گردد. در این زمینه گاز دی اکسیدکربن هم نقش مهمی ایفا می نماید.

پژوهشگران معتقدند با توجه به مجموعه این عوامل احتمال وجود حیات در قمر تایتان زحل بسیار جدی است و همچنین می توان مطالعات جدیدی را برای شناسایی حیات در بعضی سیارات دوردست انجام داد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "امکان وجود حیات در سیارات یخ زده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان وجود حیات در سیارات یخ زده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید