استفاده ار میکروب روده برای درمان بیماری ام اس

دانشمندان نوعی میکروب روده را کشف نموده اند که می توان از آن برای درمان بیماری های خارج از دستگاه گوارش استفاده کرد.

استفاده ار میکروب روده برای درمان بیماری ام اس

به گزارش خبرنگار مهر، مدت های مدیدی است که باکتری های زنده بدن برای یاری به حل مسائل گوارشی، درمان اسهال و محاصره باکتری های مضری به کار می روند که ممکن است موجب ابتلا به عفونت شوند.

با این حال، همیشه این تصور وجود داشته که این پروبیوتیک ها بر روی بیماری های خارج از دستگاه گوارش تاثیر ندارند؛ بنابراین دانشمندان کلینیک مایو در آمریکا سه گونه باکتری را بر روی موش های مبتلا به ام اس آزمایش کردند و دریافتند که یکی از آنها بیماری های ایمنی را سرکوب می نمایند.

میکروب مورد مطالعه در این تحقیق Prevotella histicola نام دارد و از روده انسان کشت داده شد. زمانی که این میکروب به موش های مبتلا به ام اس تزریق شد، موجب کاهش عملکرد دو سلولی شد که معمولاً موجب التهاب می شوند. این میکروب در عین حال، باعث تقویت گروهی از سلول ها مانند سلول های تی و سلول های دندریتیک شد که با بیماری ام اس مبارزه می نمایند.

مطالعه میکروبیوم ها، فقدان این میکروب را در بیماران مبتلا به بیماری ام اس و همچنین افزایش حضور آن در روده هنگام درمان بیماران با داروهای بهبوددهنده این بیماری را نشان می دهد.

به گفته دانشمندان، این میکروب ممکن است تاثیرات مشابهی روی بیماری های دیگر سیستم عصبی و بیماری های خودایمنی داشته باشد.

چنانچه محققان بتوانند از میکروب های موجود در بدن خود انسان برای درمان بیماری های فراتر از روده استفاده نمایند، حوزه جدیدی در علم پزشکی شکل خواهد گرفت.

منبع: همشهری آنلاین

به "استفاده ار میکروب روده برای درمان بیماری ام اس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده ار میکروب روده برای درمان بیماری ام اس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید