اتوبوس های اعزامی به سفر های اربعین از 8500 دستگاه فراتر رفت

به گزارش وبلاگ خبر، مدیرعامل اتحادیه شرکت های تعاونی مسافربری کشور گفت: پیش از این قرار بود 8 هزار دستگاه اتوبوس برای ایام اربعین اختصاص یابد که به دلیل تقاضای بسیار زیاد زائران این تعداد افزایش یافت و به بیش از 8 هزار و 500 دستگاه اتوبوس رسید.

اتوبوس های اعزامی به سفر های اربعین از 8500 دستگاه فراتر رفت

به گزارش گروه مالی وبلاگ خبر، احمدرضا عامری در تشریح آخرین وضعیت اعزام زوار به وسیله ناوگان اتوبوسی کشور، گفت: در کشور خودمان هیچ مسئله ای از نظر تأمین ناوگان برای زوار وجود ندارد و پس از شروع طرح سفر های اربعین از 10 مهرماه، زائران به تدریج در حال اعزام هستند ضمن آنکه تعدادی از زائران نیز به کشور برگشته اند.

مدیرعامل اتحادیه شرکت های تعاونی مسافربری کشور ادامه داد: پیش از این قرار بود 8 هزار دستگاه اتوبوس برای ایام اربعین اختصاص یابد که به دلیل تقاضای بسیار زیاد زائران و عاشقان اباعبدالله، این تعداد اتوبوس افزایش یافت و به بیش از 8 هزار و 500 دستگاه اتوبوس رسید؛ البته تعدادی اتوبوس هم در داخل کشور وظیفه جابه جایی مردم بین شهر ها در سفر های دیگر را بر عهده دارد.

وی گفت: پیش از این بابت اعزام زوار از پایانه های مرزی شلمچه و چزابه به شهر های بصره و نجف، کشور عراق در تأمین ناوگان اتوبوسی مشکلاتی داشت، اما با تأمین ناوگان از سوی شرکت های تعاونی داخلی و همچنین تأمین ناوگان از سوی طرف عراقی، این مشکل برطرف شد.

عامری با اشاره به اینکه تعداد زوار سال جاری بسیار زیاد است، تاکید نمود: از زائران عزیز می خواهیم حتماً مدیریت زمان سفر داشته باشند کوشش نمایند از همین امروز و پس از زیارت امام حسین علیه السلام و نجف، سفر بازگشت خود را شروع نمایند و بازگشت خود را فقط به روز های قبل و بعد از روز اربعین موکول ننمایند در این صورت از نظر تأمین ناوگان مسئله ای نداریم.

مدیرعامل اتحادیه شرکت های تعاونی مسافربری کشور اضافه کرد: زائرانی که از تاریخ های 24 تا 29 مهرماه قصد ورود به کشور به وسیله مرز مهران را دارند ابتدا به وسیله ناوگان شاتلی که اتوبوس های درون شهری هستند، به پایانه های کرمانشاه، اندیمشک و همدان منتقل شده و از آنجا به وسیله ناوگان ما به مقاصد خود برمی گردند.

وی بیان نمود: از نظر قیمت نیز کوشش کردیم هیچگونه افزایش قیمتی در نرخ بلیت اتوبوس ها برای سفر های اربعین اعمال نشود ضمن آنکه نظارت بر نرخ ها از سوی سازمان راهداری، سازمان تعزیرات حکومتی و اتحادیه شرکت های تعاونی مسافربری وجود دارد.

وی بیان نمود: در سفر های برگشت نیز نمایندگان ما در پایانه های مرزی حاضر هستند تا برای تأمین منظم و مناسب ناوگان و نظارت بر نرخ ها، اقدام مناسب و به موقع داشته باشند.

مدیرعامل اتحادیه شرکت های تعاونی مسافربری کشور تأکید کرد: در صورتی که زائران مدیریت زمان سفر داشته باشند قول می دهیم هیچ گونه کمبود ناوگان در سفر های برگشت پیش نیاید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اتوبوس های اعزامی به سفر های اربعین از 8500 دستگاه فراتر رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتوبوس های اعزامی به سفر های اربعین از 8500 دستگاه فراتر رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید