آمریکا 10 فرد و 13 شرکت ونزوئلا را تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا به دستور رئیس جمهور این کشور تعدادی شرکت و شخصیت ونزوئلایی را در لیست تحریم های خود قرار داد.

آمریکا 10 فرد و 13 شرکت ونزوئلا را تحریم کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت خزانه داری آمریکا گفت افراد و شرکت های جدیدی از ونزوئلا را در فهرست تحریم ها قرار داده است.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای گفت که تحریم های جدید شامل دارایی های بخش استخراج طلا در ونزوئلا و کسانی است که با این کشور در این بخش همکاری دارند. واشنگتن مدعی شده است که بخشی از این تحریم ها به دلیل فساد بعضی از افراد در ونزوئلا است.

در این بیانیه همچنین آمده است: لیست تحریم ها گروهی از شهروندان ونزوئلا و کلمبیا و همچنین شرکت هایی از هنگ هنگ، امارات متحده عربی، پاناما، و یک شرکت ثبت شده در ایالات متحده آمریکا را شامل می گردد.

آمریکا گفته است که تحریم ها علیه ونزوئلا بر اساس فرمان اجرایی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در سال 2018 مبنی بر اعمال تحریم ها بر دارایی های بخش استخراج طلا و شرکت دولتی معدنکاری و فرآوری طلا وضع شده است.

الیوت ابرامز، نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا امروز پنجشنبه گفت که واشنگتن امکان اعمال تحریم علیه روسیه و کوبا به دلیل حمایت این کشور ها از دولت ونزوئلا را نیز آنالیز می نماید.

دولت آمریکا از اعتراض ها علیه دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا که از ژانویه گذشته شروع شد، اعلام حمایت کرد و گفت که واشنگتن از این به بعد خوان گوایدو، رئیس مجلس این کشور را به عنوان رئیس جمهور قانونی ونزوئلا به رسمیت می شناسد.

وزارت خرانه داری آمریکا طی این مدت، شخص مادورو و پسرش را تحریم نموده است و تحریم های جدید شامل همسر او نیز می گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمریکا 10 فرد و 13 شرکت ونزوئلا را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا 10 فرد و 13 شرکت ونزوئلا را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید