آمار ابتلای رانندگان تاکسی به کرونا در کل کشور ، 75 درصد مبتلایان در تهران

به گزارش وبلاگ خبر، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور اعلام کرد: تا کنون 400 نفر از رانندگان تاکسی به ویروس کرونا مبتلا شده اند که 22 نفر از آنها فوت کرده اند و 13 نفر از فوت شدگان رانندگان تاکسی در تهران بودند.

آمار ابتلای رانندگان تاکسی به کرونا در کل کشور ، 75 درصد مبتلایان در تهران

به گزارش وبلاگ خبر، آمار رانندگان تاکسی مبتلا به کرونا ویروس در کل کشور در حالی 400 نفر اعلام شده که بیش از 300 نفر از این تعداد مربوط به رانندگان تاکسی در پایتخت است.

مرتضی ضامنی، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور به ایرنا گفت: مردم برای شکایت از رانندگان تاکسی که از ابلاغ طرح الزام فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی برای سوار کردن حداکثر سه مسافر پیروی نمی کنند، می توانند در تهران با شماره تلفن 1888 و در دیگر شهرها با شهرداری ها تماس بگیرند.

وی از مردم خواست در اجرای طرح الزام فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی شهری کشور نیز همکاری داشته باشند و از سوار شدن بیش از سه نفر در خودروهای تاکسی خودداری کنند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور با بیان اینکه بعد از شیوع ویروس کرونا حدود 70 درصد از فعالیت تاکسیرانان کاسته شده است، گفت: بعد از فعالیت مجدد هم فعالیت آنها به 60 درصد رسیده است و در عمل بخشی از فعالیت آنها خالی است و با مسائل معیشتی روبرو می شوند.

وی افزود: با کاهش مسافران، قرار شد از سوی اتحادیه تاکسیرانی تدابیری اندیشده شود که یکی از آن تدابیر این است که مسافران کرایه یک نفری که حالا کمتر سوار تاکسی می شود را پرداخت کنند و در حقیقت این افزایش کرایه توسط مسافران هزینه سلامت خودشان است که پرداخت می کنند. البته این پیشنهاد در صورتی است این طرح تا پایان فروردین باشد و در صورت ادامه یافتن آن و طولانی شدن، باید مابه التفاوت کرایه از محلی دیگر جبران شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "آمار ابتلای رانندگان تاکسی به کرونا در کل کشور ، 75 درصد مبتلایان در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار ابتلای رانندگان تاکسی به کرونا در کل کشور ، 75 درصد مبتلایان در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید